Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Każdy mógł być artystą. Z gliny powstały ozdoby świąteczne

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

13 listopada br. młodzież Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu uczestniczyła w #warsztatach ceramicznych w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.

Zajęcia – prowadzone przez pana Krzysztofa Przygodę – odbyły się w ramach projektu „Aktywnie po Powiecie Nakielskim II”, którego celem jest m.in. promowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży różnymi dyscyplinami, zarówno sportowymi, jak  i artystycznymi. Podczas warsztatów każdy mógł być artystą. Uczniowie samodzielnie lepili z gliny ozdoby świąteczne, które następnie będą przez nich szkliwione. Gotowe, wysuszone i wypalone ozdoby będą mogli zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny okazały się nie tylko formą relaksu, ale też źródłem satysfakcji z wykonanego dzieła. Ta kreatywna zabawa z gliną rozwinęła wyobraźnię uczniów, podbudowała wiarę w siebie i swoje umiejętności oraz sprzyjała wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)