Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

17 listopada 2019

Każdy mógł być artystą. Z gliny powstały ozdoby świąteczne

fot. ZSP Lubaszcz

fot. ZSP Lubaszcz

13 listopada br. młodzież Zespołu Szkół im. Wł. Łokietka w Lubaszczu uczestniczyła w #warsztatach ceramicznych w Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią.

Zajęcia – prowadzone przez pana Krzysztofa Przygodę – odbyły się w ramach projektu „Aktywnie po Powiecie Nakielskim II”, którego celem jest m.in. promowanie i rozwijanie zainteresowań młodzieży różnymi dyscyplinami, zarówno sportowymi, jak  i artystycznymi. Podczas warsztatów każdy mógł być artystą. Uczniowie samodzielnie lepili z gliny ozdoby świąteczne, które następnie będą przez nich szkliwione. Gotowe, wysuszone i wypalone ozdoby będą mogli zabrać ze sobą do domu na pamiątkę.

Ugniatanie, wałkowanie, formowanie i ozdabianie gliny okazały się nie tylko formą relaksu, ale też źródłem satysfakcji z wykonanego dzieła. Ta kreatywna zabawa z gliną rozwinęła wyobraźnię uczniów, podbudowała wiarę w siebie i swoje umiejętności oraz sprzyjała wyciszeniu i koncentracji na wykonywanym zadaniu.

Materiał: Agnieszka Andrzejewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40. roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)