Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

15 września 2021

Kampania sprawozdawczo-wyborcza. Tomasz Miłowski gminnym prezesem

fot. pow.

fot. pow.

W związku z pandemią COVID 19 kampania, która powinna# odbyć się w 2020 r. została przesunięta na rok bieżący. Zjazd delegatów nakielskiej, gminnej organizacji Polskiego Stronnictwa Ludowego odbył się w świetlicy wiejskiej w Wieszkach, w ostatnią niedzielę 12 września br.

Gośćmi tego szczególnego dla ludowców spotkania byli: Rozalia Wencel i Ryszard Bagnerowski (radni Rady Powiatu Nakielskiego), Anna Karolczak, radna Rady Miejskiej w Nakle oraz sołtys sołectwa Wieszki Gabriela Lepper. Po wprowadzeniu sztandaru oraz odśpiewaniu Roty minutą ciszy uczczono zmarłych w ostatnich latach członków organizacji, m.in. Antoniego Domka, Stefana Wiącka, Czesława Warmińskiego oraz wszystkie ofiary koronawirusa. Tomasz Miłowski, ustępujący prezes Zarządu Gminnego oraz Zarządu Powiatowego PSL (wicestarosta nakielski), przedstawił sprawozdanie z działalności w minionej kadencji oraz podziękował dotychczasowym członkom zarządu gminnego i komisji rewizyjnej. Zebrani bez uwag udzielili absolutorium ustępującym władzom.

W wyniku wyborów gminnym prezesem Stronnictwa ponownie został Tomasz Miłowski (w podziękowaniu za dotychczasową działalność otrzymał słodki upominek – tort urodzinowy). Poza nim Zarząd Gminny PSL w Nakle tworzą: Gwidon Bembnista, Ciszewska Ewelina, Krystyna Dawidowcz, Małgorzata Dybalska, Sylwester Eszer, Dorota Heck, Hilary Hek, Anna Jarecka, Ireneusz Łąpieś, Jerzy Mrówczyński, Edward Romiński, Józef Stanulewicz, Stanisława Tamborska, Iwona Teichman-Michałowska i Andrzej Wilk. Komisja Rewizyjna to: Bogusław Adamczyk, Jadwiga Ciemka, Zdzisław Jarecki, Marek Pilichowski oraz Bernadetta Zygmunt.
Wszystkie wymienione wyżej osoby (poza Ireneuszem Łąpiesiem-sprawy osobiste) zostały delegatami na Zjazd Powiatowy PSL, który odbędzie się w niedzielę 26 września 2021 r. w Sadkach. Będą tam reprezentować grupę ponad 50 członków nakielskiej, gminnej organizacji Stronnictwa. Serdeczne wyrazy podziękowania dla niezwykłych pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Wieszkowianki”, które uraczyły nas znakomitym posiłkiem, a wszystkich „zarażają” energią i entuzjazmem.

Materiał: Tomasz Mmiłowski / Zarząd Gminny PSL w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 20

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)