Dziś mamy 19 stycznia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

11 lutego 2018

Jubileuszowa edycja konkursu. Uczestnicy wykazali się obszerną wiedzą

fot. powierzone

fot. powierzone

8 lutego 2018 roku w I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyła się V – # jubileuszowa - edycja Konkusu Przyrodniczo-Ekologicznego dla szkół gimnazjalnych i podstawowych pt. „Cztery Żywioły”.

W tym roku do konkursu przystąpiło 40 uczniów z sześciu szkół: Łobżenicy, Wyrzyska, Samostrzela, Paterka oraz nr 3 i nr 4 z Nakła. Wszystkich uczestników konkursu uroczyście powitała w imieniu organizatorów Lidia Mathews – nauczycielka chemii. Wśród licznych znamienitych gości byli Starosta Nakielski Tomasz Miłowski, Wicestarosta Nakielski Andrzej Kinderman. Po ciepłych i serdecznych wystąpieniach gości, nadszedł czas na pierwszą część konkursu. Ta część zawodów polegała na rozwiązaniu testu, który składał się z 40 pytań, głównie z zakresu geografii i chemii oraz biologii i fizyki. Spośród uczestników wyłoniono 11 uczniów do drugiego etapu konkursu, którzy otrzymali najwyższe wyniki. Drugą częścią konkursu był quiz multimedialny, składający się z 15 slajdów, który wyłonił zwycięzców. Należy podkreślić, iż uczniowie wykazali się obszerną wiedzą z zakresu nauk przyrodniczych.

W przerwie między I i II etapem konkursu, uczniowie uczestniczyli w prelekcji zaproszonego gościa - Kierownika Sekcji Nadzoru nad Obiektami Komunalnymi Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią - Pana mgr inż. Piotra Nyderek.
Pan Nyderek przedstawił wybrane zagadnienia dotyczące badań i jakości wody. Natomiast przedstawicielka Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk” przybliżyła młodzieży cele i zadania Stowarzyszenia. Podczas przerwy na herbatkę uczestników i ich opiekunów oprowadzali uczniowie „Krzywoustego” po Izbie Pamięci I LO.
Wyniki konkursu:
1 miejsce – Wiktoria Wiśniewska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4
2 miejsce – Zuzanna Należyta – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4
3 miejsce – Małgorzata Kozłowska – Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 4
Serdecznie gratulujemy uczniom oraz nauczycielom i życzymy dalszych sukcesów.

Cenne nagrody laureatom Konkursu wręczał Starosta i Wicestarosta oraz Dyrektor „Krzywoustego”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie a nauczycielom za bardzo dobre przygotowanie młodzieży do współzawodnictwa.
Dziękujemy również uczniom klasy I i II medycznej za przygotowanie dekoracji sali konkursowej oraz „Kawiarenki”.
Szczególne podziękowania ślemy sponsorom nagród: Starostwu Powiatowemu w Nakle, Urzędowi Gminy w Nakle oraz Stowarzyszeniu „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”.
Zapraszamy za rok!

Organizatorzy konkursu Hanna Pietrucin, Lidia Mathews, Kamila Stasiewska, Wiesława Wojciechowska Aleksandra Wybrańska.

material: Hanna Pietrucin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)