Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

01 grudnia 2022

Jubileusze małżeńskie. Kochać i być kochanym

fot. LZ

fot. LZ

12 par zamieszkujących gminę Nakło świętowało jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. W uroczystości parom towarzyszyły ich rodziny #– dzieci, wnuczęta i prawnuczęta.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili: Krystyna i Jerzy Bąk, Anna i Stanisław Drzonek, Mieczysława i Edward Kubińscy, Irena i Stanisław Lipkowscy, Maria i Władysław Nurczyńscy, Barbara i Jerzy Olejarz, Barbara i Roman Oleś, Regina i Sylwester Oleś, Danuta i Jerzy Pełczyńscy, Elżbieta i Włodzimierz Radzccy, Barbara i Czesław Wrońscy, Halina i Józef Zakurzewscy.
Jubilatów przywitali burmistrz Nakła Sławomir Napierała oraz kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Magdalena Dankowska. - Minęło 50 lat od chwili, kiedy zawiązaliście węzeł małżeński, przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wierność, przyjaźń, szacunek. Przyrzeczenie to składaliście z ufnością, że nigdy nie zawiedzecie się na sobie, że będziecie razem dzielić radości i smutki, będziecie wspierać się w chwilach ciężkich i cieszyć się sobą. Pomimo wielu trudów, ale też chwil pięknych i radosnych, doczekaliście razem 50 lat. To wszystko związało was jeszcze bardziej – powiedziała Magdalena Dankowska, zwracając się do jubilatów.

Po tym, jak jubilaci złożyli uroczyste przyczeczenie, że ich małżeństwo będzie nadal zgodne i szczęśliwe, burmistrz Sławomir Napierała odznaczył małżonków Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadawanym przez prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. - Dziś zostaliście docenieni przez najwyższe władze naszego kraju. To pół wieku wspólnego bycia razem, to pół wieku miłości, chwil dobrych, które zdarzają się rzadziej, to pół wieku pokonywania trudności, wzajemnego zrozumienia. Wytrwaliście. To wielki sukces, wielka praca dla siebie nawzajem, ale i dla waszych rodzin – dzieci, wnucząt, pewnie i prawnucząt. Gdyby nie było was, nie byłoby też waszych rodzin, kolejnych pokoleń. To właśnie ta dziejowa ciągłość. Rodzina jest wartością najwyższą i gratuluję, że wasze rodziny trwają, że jesteście w zdrowiu – powiedział Sławomir Napierała.

Tego dnia nie zabrakło oczywiście toastu, gromkiego „Sto lat” i małżeńskich pocałunków.

Oceń artykuł: 37 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

  • -23 (31)

  wąs, w dniu 01-12-2022 16:30:56 napisał:

  Jestem ciekawy czy burmistrz czestuje jubilatow prawdziwym szampanem czy tylko winem musującym.Jeżeli winem,to nie warto tam iść.

  odpowiedz

  • -22 (30)

  Suwerenka, w dniu 01-12-2022 16:49:14 napisał:

  Jak by nie było waznikeszych zadań u nas w mieście tylko wręczanie orderków, ale to zawsze potencjalny głos typowe myślenie wodza

  odpowiedz

  • 20 (20)

  iga, w dniu 01-12-2022 18:50:32 napisał:

  Wszystkiego najlepszego drogim jubilatom 50 lat ,teraz to już rzadkość ,młodzi mają inne podejscie do małżenstwa

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Poduszki świąteczne
40,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Szkolenie okresowe dla pracodawców i osób kierujących pracownikami
99PLN
Bombka plastikowa ze zdjęciem
19,90PLN
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)