Dziś mamy 19 września 2020, sobota, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Jeszcze raz o WOŚP w Ślesinie. Nie brakowało ludzi wielkiego serca

fot. WDK Ślesin

fot. WDK Ślesin

28 Finał WOŚP już za nami, jak co roku Wiejski Dom Kultury wspólnie z# Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie zorganizował zbiórkę pieniędzy dla WOŚP.

12 stycznia sala Wiejskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi ludźmi wielkiego serca, którzy hojnie wspierali Wielką Orkiestrę. Na początek na scenie WDK wystąpili młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod kierunkiem pani Joanny Małysz. W programie artystycznym uczniowie zaprezentowali mini playback show, na scenie wystąpili m.in. Elwis, Edith Piaf, Lady Gaga, pełen energii Freddie Mercury czy przebojowy Zenon Martyniuk, mogliśmy też podziwiać szkolny kabaret i pokazy uczniowskich talentów.

Następnie odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez lokalnych artystów i właścicieli sklepów oraz firm z naszej gminy. Po licytacji wystąpiła Monika Domek utalentowana wokalistka, której występ oczarował publiczność. Na zakończenie odbył się pokaz aerobiku oraz występ młodzieżowej grupy tanecznej z Potulic prowadzonej przez Ksymenę Lizoń. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o słodki poczęstunek, kawę i herbatę, z których zysk zasilił konto WOŚP. Zorganizowano również rozgrywki w FIFA oraz loterię fantową. Tego dnia Ślesin zebrał kwotę 5.911,76 zł.

Szczególne podziękowania dla wszystkich darczyńców oraz naszych wspaniałych wolontariuszy: Laury Paszkiewicz, Julii Musiał, Olgi Ratajczyk, Leny Latzkiej, Zosi Wełniak, Amelii Fac, Ani, Magdy i Oli Malik oraz Zuzi Miękczyńskiej.

Materiał: Agnieszka Wełniak WDK Ślesin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jakie są najpopularniejsze imiona? Najnowsze zestawienie

Mamy zmianę na pozycji lidera, a dokładnie# liderki, wśród najpopularniejszych imion nadawanych dziewczynkom! W męskiej kategorii zmian brak. Sprawdźcie, jakie imiona – w pierwszym półroczu tego roku – rodzice nadawali swoim dzieciom najczęściej.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Sycąca, aromatyczna i smaczna. Przepis na krem z dyni z czerwoną soczewicą

Rozgrzewająca zupa krem z dyni to jesienny klasyk na naszych stołach.# Sycąca, aromatyczna i niezwykle smaczna.

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)