Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2020

Jeszcze raz o WOŚP w Ślesinie. Nie brakowało ludzi wielkiego serca

fot. WDK Ślesin

fot. WDK Ślesin

28 Finał WOŚP już za nami, jak co roku Wiejski Dom Kultury wspólnie z# Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie zorganizował zbiórkę pieniędzy dla WOŚP.

12 stycznia sala Wiejskiego Domu Kultury wypełniła się po brzegi ludźmi wielkiego serca, którzy hojnie wspierali Wielką Orkiestrę. Na początek na scenie WDK wystąpili młodzi artyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego pod kierunkiem pani Joanny Małysz. W programie artystycznym uczniowie zaprezentowali mini playback show, na scenie wystąpili m.in. Elwis, Edith Piaf, Lady Gaga, pełen energii Freddie Mercury czy przebojowy Zenon Martyniuk, mogliśmy też podziwiać szkolny kabaret i pokazy uczniowskich talentów.

Następnie odbyła się licytacja przedmiotów przekazanych przez lokalnych artystów i właścicieli sklepów oraz firm z naszej gminy. Po licytacji wystąpiła Monika Domek utalentowana wokalistka, której występ oczarował publiczność. Na zakończenie odbył się pokaz aerobiku oraz występ młodzieżowej grupy tanecznej z Potulic prowadzonej przez Ksymenę Lizoń. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich zadbały o słodki poczęstunek, kawę i herbatę, z których zysk zasilił konto WOŚP. Zorganizowano również rozgrywki w FIFA oraz loterię fantową. Tego dnia Ślesin zebrał kwotę 5.911,76 zł.

Szczególne podziękowania dla wszystkich darczyńców oraz naszych wspaniałych wolontariuszy: Laury Paszkiewicz, Julii Musiał, Olgi Ratajczyk, Leny Latzkiej, Zosi Wełniak, Amelii Fac, Ani, Magdy i Oli Malik oraz Zuzi Miękczyńskiej.

Materiał: Agnieszka Wełniak WDK Ślesin

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)