Dziś mamy 9 sierpnia 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Jesteś na kwarantannie? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście# obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Jest bezpłatna, bezpieczna i umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. To bardzo ważne, by osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad.

Policjanci, ale także inne służby, codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do obowiązku izolacji. Aplikacja: „Kwarantanna domowa” to bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwiająca potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy. Pozwala również na szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Jednocześnie aplikacja jest dużym ułatwieniem dla pracy mundurowych.

W naszym województwie do poniedziałku (29.11) ponad 37 tys. osób objętych było obowiązkiem kwarantanny. To spore wyzwanie dla służb – sprawdzić czy osoby są w miejscu zamieszkania. Można to ułatwić instalując „apkę”, którą po wszystkim po prostu można odinstalować.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Materiał: mł.insp. Monika Chlebicz - KWP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (14)

  Mariusz., w dniu 30-11-2021 10:16:45 napisał:

  Koniec zbierania wolności czas skończyć ze straszeniem ludzi i histerią

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Koniu, w dniu 30-11-2021 10:37:47 napisał:

  Nie Instalujcie żadnych aplikacji szpiegujących dla tej władzy, każdy opór ma znaczenie. "umożliwiająca potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy." to znaczy że zbiera dane z GPS w telefonie. Najpierw było Protego Safe, zmienili tylko nazwę.Poczytajcie sobie opinie o tej aplikacji.

  odpowiedz

  • 11 (13)

  nie, w dniu 30-11-2021 10:41:14 napisał:

  Żadnych aplikacji. Niech arbuzy rusza sie, nie bede za nich roboty robić.

  odpowiedz

  • 17 (19)

  Krytyk Społeczny, w dniu 30-11-2021 11:06:16 napisał:

  Cytat; " aplikacja jest dużym ułatwieniem dla pracy mundurowych.".... O tak tutaj akurat jak prawie nigdy zgadzam się z panią złoto ustną rzecznik Komendanta.Nie mam cienia wątpliwości co kryje się pod tym stwierdzeniem,i jakie płyną dla służby z tego korzyści.Swoją drogą ciekawe czy pani rzecznik już ma tę aplikację na swoim prywatnym smartfonie-? Parafrazując jednak powyższy cytat; powiedziałbym tak-Chcesz skomplikować sobie i rodzinie odbycie kwarantanny? Zainstaluj aplikację Apka jak nikt inny skutecznie "przeanalizuje" twój tryb życia i dostarczy odpowiednim służbom garść poufnych informacji pozyskanych za naszym przyzwoleniem.Tak więc przykro mi-nie zainstaluję,mój tradycyjny telefon za współczesną technologią nie nadąża.Dla tych wszystkich którzy mają dylemat ,podpowiem,że wystarczy przez internet złożyć oświadczenie, że się nie ma internetu.Założenie, że każdy w Polsce ma smartfona, dostęp do internetu i w dodatku umie z tych dobrodziejstw korzystać, jest nad wyraz optymistyczne i to nawet w przypadku dzieci i młodzieży, co pokazuje przykład zdalnego nauczania. Jeszcze gorzej ta kwestia wyglądałaby, gdybyśmy wzięli pod uwagę osoby starsze.XD

  odpowiedz

  • 14 (14)

  ja, w dniu 30-11-2021 12:04:12 napisał:

  dobrze ze mam stara dobra nakoie 3310 a nie jakies gowna nowoczesne moga mi skoczyc

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Janina, w dniu 30-11-2021 14:06:51 napisał:

  Rozumiem , że za udostępnianie zasobów mojego telefonu i transmisję danych nikt mi nie zapłaci ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenie okresowe pracowników
49PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
BHP przy usuwaniu wyrobów zawierających azbest
59PLN
Stres w pracy oraz jego wpływ na występowanie wypadków przy pracy
49PLN
Szkolenie okresowe dla pracowników robotniczych
59PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
0

Wakacje. Czy to dobra pora na początek inwestycji?

W kontekście inwestowania w nieruchomości nie istnieją takie pojęcia# jak lepszy i gorszy czas. Rynek ulega pewnym prawom sezonowości, ale wszystko zależy od tego, czy inwestor dostrzega szansę na zysk. Kiedy pojawia się okazja, trzeba ją wykorzystać. Czasem jest to szczęśliwe zrządzenie losu, ale doświadczeni inwestorzy nieustannie pracują nad tym, aby nic im nie umknęło. Perełka inwestycyjna nie będzie czekać na niezdecydowanego kupca, a szansa często jest tylko jedna. I w żadnej mierze nie wynika z sezonu czy pory roku, a przynajmniej nie dosłownie. Wakacje to tak samo dobry moment na świetną inwestycję, jak okres zimowy czy wiosenny. Jeżeli inwestor nie czuje się pewnie na rynku nieruchomości, ma do wyboru także inne, ciekawe opcje.

(czytaj więcej)
0

Zaprowadź dziecko na bilans zdrowia. Czy badanie jest obowiązkowe?

Bilans zdrowia to okresowe profilaktyczne badanie przeprowadzane na# różnych etapach życia. Pozwala sprawdzić, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo oraz wcześnie wykryć wady rozwojowe i choroby.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)
0

Przezorny zawsze ubezpieczony. Czyli jak zadbać o swoje pieniądze na zagranicznym urlopie?

Wakacje to czas relaksu i odpoczynku od zmartwień – przynajmniej w teorii#, niestety w praktyce bywa różnie. Statystyki pokazują, że w popularnych wakacyjnych destynacjach jak Hiszpania czy Portugalia kradzież zdarza się aż 7 razy częściej niż w Polsce[1]. Co więcej, sezon letni sprzyja tego typu przestępstwom. Pochłonięci wypoczynkiem zdarza się, że zapominamy o „pilnowaniu portfela”, a przecież złodzieje „nie robią sobie wolnego”. Dlatego dobrze jeszcze przed wyjazdem pomyśleć o tym, jak ochronić się przed tego typu przestępstwami. O czym warto pamiętać? Radzą eksperci Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF).

(czytaj więcej)