Dziś mamy 29 stycznia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

30 listopada 2021

Jesteś na kwarantannie? Koniecznie zainstaluj tę aplikację

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

„Kwarantanna domowa” to aplikacja, która ułatwia przejście# obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Jest bezpłatna, bezpieczna i umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz. Aplikacja dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store.

Zasady kwarantanny są ściśle określone i obejmują m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym jest ona odbywana. To bardzo ważne, by osoby objęte kwarantanną przestrzegały jej zasad.

Policjanci, ale także inne służby, codziennie sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną stosują się do obowiązku izolacji. Aplikacja: „Kwarantanna domowa” to bezpłatna i bezpieczna aplikacja umożliwiająca potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy. Pozwala również na szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Jednocześnie aplikacja jest dużym ułatwieniem dla pracy mundurowych.

W naszym województwie do poniedziałku (29.11) ponad 37 tys. osób objętych było obowiązkiem kwarantanny. To spore wyzwanie dla służb – sprawdzić czy osoby są w miejscu zamieszkania. Można to ułatwić instalując „apkę”, którą po wszystkim po prostu można odinstalować.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

Materiał: mł.insp. Monika Chlebicz - KWP Bydgoszcz 

Oceń artykuł: 0 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 12 (14)

  Mariusz., w dniu 30-11-2021 10:16:45 napisał:

  Koniec zbierania wolności czas skończyć ze straszeniem ludzi i histerią

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Koniu, w dniu 30-11-2021 10:37:47 napisał:

  Nie Instalujcie żadnych aplikacji szpiegujących dla tej władzy, każdy opór ma znaczenie. "umożliwiająca potwierdzenie miejsca, w którym przebywamy." to znaczy że zbiera dane z GPS w telefonie. Najpierw było Protego Safe, zmienili tylko nazwę.Poczytajcie sobie opinie o tej aplikacji.

  odpowiedz

  • 11 (13)

  nie, w dniu 30-11-2021 10:41:14 napisał:

  Żadnych aplikacji. Niech arbuzy rusza sie, nie bede za nich roboty robić.

  odpowiedz

  • 17 (19)

  Krytyk Społeczny, w dniu 30-11-2021 11:06:16 napisał:

  Cytat; " aplikacja jest dużym ułatwieniem dla pracy mundurowych.".... O tak tutaj akurat jak prawie nigdy zgadzam się z panią złoto ustną rzecznik Komendanta.Nie mam cienia wątpliwości co kryje się pod tym stwierdzeniem,i jakie płyną dla służby z tego korzyści.Swoją drogą ciekawe czy pani rzecznik już ma tę aplikację na swoim prywatnym smartfonie-? Parafrazując jednak powyższy cytat; powiedziałbym tak-Chcesz skomplikować sobie i rodzinie odbycie kwarantanny? Zainstaluj aplikację Apka jak nikt inny skutecznie "przeanalizuje" twój tryb życia i dostarczy odpowiednim służbom garść poufnych informacji pozyskanych za naszym przyzwoleniem.Tak więc przykro mi-nie zainstaluję,mój tradycyjny telefon za współczesną technologią nie nadąża.Dla tych wszystkich którzy mają dylemat ,podpowiem,że wystarczy przez internet złożyć oświadczenie, że się nie ma internetu.Założenie, że każdy w Polsce ma smartfona, dostęp do internetu i w dodatku umie z tych dobrodziejstw korzystać, jest nad wyraz optymistyczne i to nawet w przypadku dzieci i młodzieży, co pokazuje przykład zdalnego nauczania. Jeszcze gorzej ta kwestia wyglądałaby, gdybyśmy wzięli pod uwagę osoby starsze.XD

  odpowiedz

  • 14 (14)

  ja, w dniu 30-11-2021 12:04:12 napisał:

  dobrze ze mam stara dobra nakoie 3310 a nie jakies gowna nowoczesne moga mi skoczyc

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Janina, w dniu 30-11-2021 14:06:51 napisał:

  Rozumiem , że za udostępnianie zasobów mojego telefonu i transmisję danych nikt mi nie zapłaci ?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Karkówka wieprzowa
12,49PLN
Konstrukcje stalowe
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)