Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

19 września 2021

Jesienna Wystawa Ogrodnicza przyciągnęła wielu zwiedzających

fot. SL

fot. SL

W niedzielę, 19 września mieszkańcy powiatu nakielskiego tłumnie zjechali się do# Minikowa. O godzinie 10 rozpoczęła się Jesienna Wystawa Ogrodnicza pod nazwą „Barwy Lata – jesienią w ogrodzie”. To już ósma edycja takiego wydarzenia.

Niedzielna wystawa była połączona z promocją karpia nakielskiego. Jednym z organizatorów, oprócz Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, jest Gospodarstwo Rybackie w Ślesinie. Podczas wystawy miało ono specjalne stoisko, na którym można było zakupić filetowanego, smażonego oraz świeżego karpia. - „Karp nakielski” znany już od dawna szerokiej klienteli stanowi drugi filar tej wrześniowej imprezy. Jego promocja ma na celu zachęcenie do spożywania ryb przez cały rok pod różnymi postaciami, a nie tylko w okolicy Świąt Bożego Narodzenia - przekonują organizatorzy.

Tradycyjnie, nie mogło zabraknąć licznych wystawców. Uczestnicy mogli zakupić m.in. jesienne odmiany roślin. O poczęstunek zadbały koła gospodyń wiejskich oraz regionalni wytwórcy. Podczas wystawy można było nabyć również rękodzieło i miody.

Imprezie towarzyszyły m.in. : IV zlot samolotów lekkich i motolotni, liczne konkursy oraz pokaz drobnego inwentarza. Mieszkańcy, którzy nie zaszczepili się przeciwko Covid-19, mogli to zrobić podczas wystawy.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  waw, w dniu 20-09-2021 09:56:56 napisał:

  Ceny kosmos .

  odpowiedz

  • 1 (1)

  neutralny, w dniu 20-09-2021 22:26:50 napisał:

  Tak kosmos.Efekt 500 plus socjalu dla patologi.Dziś bezyna i diesel 15 gr do góry .I tak bedzie musimy się przyzwyczaic cen .lepiej nie będzie

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pomidor malinowy
4,99PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Budowa hal
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)