Dziś mamy 21 października 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

18 września 2021

Jesienna Wystawa Ogrodnicza już jutro. Znamy harmonogram

fot. pow.

fot. pow.

Na terenach wystawowych Minikowa po raz ósmy odbędzie się# Jesienna Wystawa Ogrodnicza pn. BARWY LATA - JESIENIĄ W OGRODZIE połączona z promocją karpia nakielskiego pn. „KARP NIE TYLKO NA ŚWIĘTA”.

Organizatorami będą: Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie i Gospodarstwo Rybackie w Ślesinie.

W programie WYSTAWY będą: kiermasz ogrodniczy, wystawa rękodzieła ludowego, sprzedaż i degustacja potraw lokalnych i tradycyjnych serwowanych przez koła gospodyń wiejskich i drobnych wytwórców, sprzedaż miodów oraz produktów pszczelich i promocja karpia nakielskiego. Planowana liczba wystawców - 100.

W jesiennym asortymencie roślinnym zakupić będzie można wiele jesiennych gatunków i odmian roślin. Lokalni wytwórcy żywności i koła gospodyń wiejskich serwować będą tradycyjne i lokalne przysmaki, gospodarstwa pasieczne - miody odmianowe i produkty pasieczne. Twórcy ludowi zaprezentują rękodzieło w szerokim asortymencie.

„KARP NAKIELSKI” znany już od dawna szerokiej klienteli stanowi drugi filar tej wrześniowej imprezy. Jego promocja ma na celu zachęcenie do spożywania ryb przez cały rok pod różnymi postaciami, a nie tylko w okolicy Świąt Bożego Narodzenia.
Na stoisku Gospodarstwa Rybackiego w Ślesinie zakupić będzie można świeżego, filetowanego oraz smażonego karpia.
Ponadto na terenie Wystawy odbywać się będzie IV Zlot samolotów lekkich i motolotni oraz Zawody „Na celność lądowania”. Chętni mogli również odważyć się i podziwiać okolicę z lotu ptaka.

Zapraszamy również do udziału w konkursie ekologicznym pn. „Człowiek i środowisko”, w którym uczestnik po prawidłowym rozwiązaniu testu z wiedzy ekologicznej otrzyma zestawy roślin. Konkurs skierowany jest do dorosłych mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, a jego celem jest promowanie zachowań z zakresu ochrony środowiska i przyrody, upowszechnianie wiedzy ekologicznej oraz zachęcenie do aktywnego udziału mieszkańców województwa w zapobieganiu degradacji środowiska.

Dodatkowo w związku z panującą pandemią będzie punkt szczepień przeciwko COVID-19, gdzie można będzie się zaczepić.

Materiał: KPODR w Minikowie

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
0

Chrupiący, świeży i pachnący. Dziś Światowy Dzień Chleba

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika#, że przeciętny Polak zjada blisko 40 kg chleba rocznie. Nie wyobrażamy sobie bez niego śniadania, często jemy go do obiadu, a i na kolację sprawdza się równie dobrze. Z okazji Światowego Dnia Chleba (16 października) bierzemy chleb pod lupę i podpowiadamy, jakie pieczywo wybrać oraz jak samodzielnie przygotować świeży, pachnący bochenek we własnym domu.

(czytaj więcej)
0

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się

Co siódmy młody Polak może być uzależniony od uczenia się – wynika z# badań psychologa dra Pawła Atroszko. Stosunkowo bardziej narażone są kobiety. Problem dotyka też dzieci, które "znajdują się pod ogromną presją nieustannej nauki pod testy i niepopełniania błędów".

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)