Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2019

Jedzie pociąg z daleka…Wizyta pierwszoklasistów w bibliotece w Trzeciewnicy

fot. pow

fot. pow

14 lutego 2019 roku bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedzili uczniowie klasy I Niepublicznej Szkoły# Podstawowej wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Maciejewską.

Pani bibliotekarka powitała pierwszoklasistów zagadką: „Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu jest w nim „teka”. Książka tam na Ciebie czeka, coraz inna, coraz nowa, a nazywa się to…?. Wszyscy goście zgadali, że rozwiązaniem zagadki jest hasło: „biblioteka”. Tym samym pociąg z pierwszoklasistami wyruszył w podróż, której celem było poznanie biblioteki i zasad, jakie w niej panują:

„Jedzie pociąg z daleka,
biblioteka wciąż czeka.
A w niej książek bez liku...”

Pociąg pomknął między regałami. Dzieci dowiedziały się, jaka literatura gromadzona jest w bibliotece, poznały poszczególne działy. Podróż zakończyła się przy regałach z literaturą dziecięcą. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, co zrobić by zostać czytelnikiem biblioteki, oraz jak należy się w niej zachować. Wysłuchali także prośby książki i obejrzeli wystawkę książek dla dzieci, oraz odpowiadali na zagadki. Uczniowie integrowali się również podczas zabawy „Czerwony Kapturek”. Każdy pierwszoklasista wyszedł z biblioteki z zakładką do książki na pamiątkę, oraz z obietnicą, że jeszcze tu wróci.

Tekst: Wioletta Sęk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 6

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)