Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Jeden zadany cios. Doszło do zabójstwa?

fot. archiwum

fot. archiwum

Przy ul. Tuwima w Nakle doszło do tragedii. Nie żyje 43-letnia kobieta.# Najprawdopodobniej było to zabójstwo. Kobieta była wcześniej ofiarą przemocy ze strony partnera, który teraz jest podejrzany o dokonanie zbrodni.

Policja otrzymała zgłoszenie o śmierci 43-letniej kobiety - Wioletty K. w niedzielę, 10 września. Tego dnia, jak przekazał nam prokurator rejonowy prokuratury w Nakle Piotr Glanc, dyspozytor zespół ratownictwa medycznego otrzymał informację, że w jednym z pomieszczeń budynku przy ul. Tuwima, potrzebna jest pomoc medyczna zranionej kobiecie. – Podjęto czynności ratownicze, które trwały około godziny – poinformował prokurator. Kobieta zmarła, a do wyjaśnienia jej śmierci zatrzymano 52-letniego mieszkańca Nakła. To Jarosław P. - partner nieżyjącej kobiety. Mężczyzna po tym, kiedy doszło do jej zranienia, wezwał pogotowie. Zatrzymany był pod wpływem alkoholu. To, w jaki sposób Wioletta K. straciła życie, jest przedmiotem śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nakle. – Czyn zakwalifikowaliśmy jako zabójstwo z artykułu 148.1 kodeksu karnego. To podstawowa kwalifikacja czynu – przekazał prokurator rejonowy Piotr Glanc. Treść tego artykułu w kodeksie karnym brzmi: „Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności”.

Alkohol i awantura?

Jarosław P. i Wioletta K. mieszkali razem w budynku przy wspomnianej ulicy Tuwima w Nakle. Byli parą, nie mieli wspólnych dzieci. Ulica Tuwima w Nakle jest długa, ale para dała się poznać sąsiadom. Oboje nie stronili od alkoholu. Pod jego wpływem, często między kobietą i mężczyzną dochodziło do kłótni i awantur. – Mieszkam tutaj od naprawdę wielu lat i w tym domu notorycznie dochodziło do awantur, krzyków i rękoczynów. Z resztą ten mężczyzna już raz tę kobietę pobił, za co poszedł do więzienia na 2 lata. Pamiętam, że zabierało ją pogotowie. Potem wyszedł z więzienia i znów zaczęli się spotykać i zamieszkali na Tuwima. Dużą rolę zapewne odgrywało tutaj regularne picie alkoholu, który co niektórym jak widać całkowicie odbiera rozum. Co tu dużo mówić, straszna tragedia – przekazała nam jedna z sąsiadek pary. Jeżeli chodzi o sam dzień, w którym doszło do tragedii, pojawiły się spekulacje i doniesienia, że między parą doszło do kolejnej kłótni. Sąsiedzi informowali, że w czasie tej awantury, to Wioletta K. miała zamachnąć się nożem na Jarosława P., najprawdopodobniej miało dojść między nimi do szarpaniny, a w efekcie tego kobieta została zraniona, jak się okazało – śmiertelnie. Prokuratura jednak na tę chwilę zdecydowanie nie potwierdza tych doniesień. – To jest postępowanie przygotowawcze. Szczegółów śledztwa i treści wyjaśnień nie przekażę. To nie jest ten etap, aby mówić o tym, jakie wyjaśnienia złożył podejrzany – poinformował prokurator Glanc.

Była przemoc i znęcanie

W poniedziałek, 11 września została przeprowadzona sekcja zwłok 43-latki. Prokuratura czeka na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej. Pisemne wyniki sekcji będą gotowe za około miesiąc. Są jednak pewne wskazania co do możliwej przyczyny zgonu. – Pokrzywdzona doznała rany kłutej drążącej okolicy lewej strony klatki piersiowej, przy użyciu narzędzia ostrokończystego. Było to jedyne obrażenie, jeden zadany cios. Ten materiał, który mamy nie pozwala na przypisanie mu znęcania się nad ofiarą – przekazał prokurator Glanc. Kobieta poza wspomnianą raną, nie miała na ciele innych obrażeń. Wiadomo, że w tej relacji już wcześniej dochodziło do przemocy wobec partnerki ze strony Jarosława P. – Postępowania były prowadzone kilka lat temu. Były to sprawy, które kończyły się aktem oskarżenia, skazaniem za tego typu przestępstwo na karę pozbawienia wolności, gdzie sprawca tę karę odbył. Był skazany za przestępstwo m.in. znęcania się nad tą osobą – poinformował prokurator. Wiadomo, że poza przestępstwem znęcania, mężczyzna był wcześniej karany. Ze względu na stosowanie przemocy, kilka lat temu była założona Niebieska Karta. Po odbyciu kary więzienia w zakładzie karnym, Niebieska Karta została zamknięta i na tę chwilę para nie była objęta tą procedurą przeciwdziałania przemocy.

Nie przyznał się do zarzutu

We wtorek, 12 września odbyło się posiedzenie aresztowe. 52-latek został przesłuchany. Prokuratura Rejonowa w Nakle zawnioskowała o areszt dla podejrzanego Jarosława P. – Sąd Rejonowy w Nakle przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt – przekazała asp. Zofia Wrzeszcz p.o. oficera prasowego KPP w Nakle. – Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił okoliczności zdarzenia – dodał prokurator. Mężczyźnie, zgodnie z przywołanym artykułem kodeksu karnego grozi nawet dożywocie.

Źródło:  

Oceń artykuł: 13 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (14) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (13)

  Bezprawnik, w dniu 25-09-2023 21:19:50 napisał:

  Szybko przyjęto kwalifikację zabójstwa 148 §1 !!! kk.Dla Prokuratury takie stawianie"sprawy" ( w typie podstawowym ) tylko dlatego,że zatrzymano sprawcę uczestnika zdarzenia (który notabene do tego zarzutu się nie przyznaje )-jest wygodne.Śledztwo jest we wstępnej fazie a prokurator odważnie stawia tezy.Porażką będzie jak owy zarzut się nie utrzyma.Co wtedy-? Da się przełknąć gorycz porażki stawiając zarzut np. z art. 156 § 3 KK-? Taktyka procesowa w mojej ocenie słaba.

  odpowiedz

  • 3 (21)

  Martynka stara panna, w dniu 25-09-2023 21:49:44 napisał:

  Dlatego lepiej być starą panną a nie bawic sie w jakis gachów .

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (10)

  Nocny Marek, w dniu 25-09-2023 21:59:33 napisał:

  Mieszkańcy bloku przy Gimnazjalnej już w nocy z niedzieli na poniedziałek wiedzieli co, gdzie, kto i jak. Niestety musieli wysłuchiwać znajomków tej pary jak dyskutowali głośno przy piwie pod śmietnikiem.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Won z kosciolem, w dniu 26-09-2023 10:44:49 napisał:

  Czy do powiatu beda jakies przeniesienia z Dąbrowy?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Komendant, w dniu 26-09-2023 14:14:22 napisał:

  Skoro jesteśmy już przy temacie Gimnazjalnej, to proszę pamiętać, że jest ona jednokierunkowa dopiero od Żeglugi w dół. Od Pepco w górę jest dwukierunkowa. Proszę zachować ostrożność.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Adam , w dniu 26-09-2023 19:40:05 napisał:

  Specyfika tego miasteczka .

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Jola, w dniu 26-09-2023 19:45:47 napisał:

  Do komentant. Od Pepco nie wyjedziesz na gimnazjalna ponieważ wjeżdżając tam masz znak jednokierunkowej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Komendant, w dniu 26-09-2023 20:34:22 napisał:

  Ale zza warzywniaka od strony bloku już tak. Sprawdź Jola znaki i uważaj na siebie.

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Jola, w dniu 26-09-2023 20:39:00 napisał:

  Może i tak, ale najpierw i tak musiałby ktoś Cię wpuścić. Spokojnie ja trzymam się prawej

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Komendant, w dniu 26-09-2023 20:46:45 napisał:

  Dzięki! Najgorzej jak wyjeżdżają mistrzowie driftu z dawnej Lipowej i wtedy wielkie zdziwienie.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Poduszka ze zdjęciem
40,00PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)