Dziś mamy 28 listopada 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2023

Jakie umiejętności są najbardziej cenione w administracji publicznej?

fot. powierzone

fot. powierzone

Osoby poszukujące pracy w Bydgoszczy bardzo często decydują się na# pracę w administracji publicznej. Uznawana jest ona za wyjątkowo stabilne zatrudnienie, które dodatkowo gwarantuje liczne benefity. Jakie warunki muszą spełnić osoby starające się o zatrudnienie w urzędzie miejskim i innych organach administracji publicznej?

Na czym polega praca w urzędzie? 

Praca w Bydgoszczy w urzędzie jest bardzo pożądanym zajęciem, które cieszy się dużym zainteresowaniem kandydatów do pracy. Duża część pracowników zatrudnionych w urzędach zajmuje się obsługą petentów. W dużej mierze jest to również praca z dokumentami
Praca w administracji publicznej na stanowisku urzędniczym to indywidualne zajęcie. Każdy pracownik posiada ściśle określony zakres obowiązków, z których musi się wywiązywać. Z racji tego, że zajęcie to wiąże się z dużą odpowiedzialnością, nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. 

Kto może pracować w urzędzie?

Osoby chętne do pracy w administracji publicznej (oferty dostępne na stronach takich jak: https://www.gowork.pl/praca/bydgoszcz;l), muszą spełniać wymagania, zazwyczaj uwzględnione w ogłoszeniu o pracę.
Większość pracodawców oczekuje od kandydatów do pracy wyższego wykształcenia. Na zatrudnienie w charakterze urzędnika najczęściej mogą liczyć absolwenci takich kierunków jak politologia, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe czy też administracja publiczna. Zdarza się jednak, że urzędy zatrudniają także specjalistów z innych branż – między innymi branży IT. 

Praca w Bydgoszczy w urzędzie – benefity 

Trzeba podkreślić, że praca w urzędzie nie zalicza się do najlepiej wynagradzanych stanowisk. Średnie zarobki urzędnika z reguły nie przekraczają 4000 zł brutto – a tymczasem większość stanowisk urzędowych wymaga wyższego wykształcenia. Urzędnicy zatrudnieni na najniższych szczeblach najczęściej otrzymują najniższe krajowe wynagrodzenie. Na nieco lepsze zarobki mogą liczyć specjaliści, pracownicy IT czy też księgowi – ci jednak z reguły świadomie rezygnują z pracy w urzędzie na rzecz dużych korporacji. 
Miłym dodatkiem do pensji dla urzędników mogą być różnego rodzaju premie. Premie nawet w wysokości kilkuset złotych to popularny sposób na motywowanie pracowników administracji publicznej. Każda osoba zatrudniona w urzędzie może liczyć także na trzynastą pensję, wczasy pod gruszą oraz bony na święta. 
Pomimo tego że praca w urzędzie nie należy do najlepiej wynagradzanych, to jednak cieszy się dużym zainteresowaniem. Często decydują się na nią osoby, dla których praca w administracji publicznej to pewnego rodzaju służba i poświęcenie dla społeczności.

Czy praca w urzędzie się opłaca? 

Praca w urzędzie w Bydgoszczy bez wątpienia jest bardzo stabilnym zajęciem – to bardzo duża zaleta dla osób, które starają się o kredyt hipoteczny. 
Zwolnienia w środowisku urzędowym zdarzają się bowiem bardzo rzadko. Większość pracowników pozostaje zatrudniona na swoich stanowiskach aż do emerytury. Praca w budżetówce oznacza również dużą ilość dni wolnych od pracy, brak problemów z otrzymaniem urlopu oraz z góry określony godziny pracy i brak nadgodzin. Pracownicy mogą oczekiwać również różnego rodzaju dodatków socjalnych i innych form wsparcia
Praca w urzędzie może nie być najlepszym wyborem dla osób, które w życiu zawodowym stawiają na ciągły rozwój i nowe wyzwania. Domeną urzędników jest często monotonna praca przed komputerem, która nie pozostawia wiele miejsca na kreatywność. Jako kolejne wady pracy w budżetówce można wskazać dość powolną ścieżkę awansu i stosunkowo niskie zarobki. Urzędnik musi także przestrzegać z góry określonych zasad dotyczących zachowania i wyglądu. 

Jakie umiejętności przydają się w trakcie pracy w administracji publicznej? 

Aby zdobyć zatrudnienie w administracji, nie wystarczy odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Urzędnik powinien wyróżniać się także określonymi kompetencjami miękkimi, które umożliwiają mu efektywne wykonywanie zawodu. Mowa tutaj między innymi o rzetelności, umiejętności pracy na własną rękę, lojalności, komunikatywności, cierpliwości i punktualności.
Z racji tego, że praca w administracji publicznej nierozerwalnie związana jest z obsługą patentów – a ci bywają bardzo różni – bywa bardzo trudna i wymagająca.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 2 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Apel o rozwagę. Policjanci rozdawali kamizelki i elementy odblaskowe

Wczoraj nakielscy policjanci przyłączyli się do obchodów# Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Mundurowi podczas prowadzonych kontroli apelowali do uczestników ruchu o rozsądek i rozwagę.

(czytaj więcej)
0

Nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Zadbaj o zdrowie

Dzisiaj chcemy poruszyć temat, który jest ważny# a równocześnie często zaniedbywany - zdrowie psychiczne. W dzisiejszym zabieganym i stresującym świecie, zapominamy o tym, że to nasza psychika jest fundamentem naszego dobrostanu. Możemy inwestować w karierę, osiągać sukcesy zawodowe i gromadzić bogactwo materialne, ale jeśli zaniedbamy zdrowie psychiczne, to wszystko traci na wartości.

(czytaj więcej)