Dziś mamy 3 października 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

30 sierpnia 2022

Jak zmienić branżę na IT?

fot. powierzone

fot. powierzone

Wiele osób wciąż uważa, że branża IT jest otwarta głównie dla# absolwentów studiów informatycznych. Tymczasem karierę na rynku nowoczesnych technologii można zacząć bez kierunkowego wykształcenia. Sprawdź, co trzeba zrobić, aby zmienić dotychczasową branżę na IT.

Rynek IT – jakie są oczekiwania pracodawców?

Posiadanie praktycznych umiejętności to kluczowa kwestia, aby rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Pod tym kątem warto zwrócić uwagę na wymagania pracodawców. Na portalu Pracuj.pl z łatwością znajdziesz oferty skierowane do różnych specjalistów IT. W poszczególnych ogłoszeniach znajdziesz informacje na temat oczekiwanych umiejętności, w tym posługiwania się konkretnymi językami programowania i biegłą znajomością wskazanych technologii. Na podstawie wymagań uwzględnionych w ofertach pracy, szybko ustalisz, czego musisz nauczyć się, aby zdobyć wymarzoną posadę.

Kursy i szkolenia IT – jakie wybrać?

Nie musisz kończyć studiów informatycznych, aby rozpocząć karierę w sektorze nowoczesnych technologii. Alternatywą jest ukończenie kursu lub szkolenia, co pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności. Naukę warto zakończyć odpowiednim certyfikatem, który przekona potencjalnego pracodawcę do posiadanych kompetencji. Godne uwagi są kursy programowania w wybranych językach, takich jak Java, Python, C++ czy JavaScript. Jeśli nie masz możliwości na uczestniczenie w stacjonarnych zajęciach, postaw na szkolenie online.

Portfolio specjalisty IT – dlaczego jest ważne?

Jeśli chcesz szybko zdobyć zatrudnienie na wybranym stanowisku z branży IT, powinieneś jak najszybciej zadbać o atrakcyjne portfolio. Zdobyte umiejętności warto od razu sprawdzać w praktyce, wyznaczając sobie konkretne zadania. Zrealizowane projekty będą dla potencjalnego pracodawcy realnym dowodem na to, że jesteś dobrze przygotowany do wykonywania danego zawodu. Należy podkreślić, że w branży IT praktyczne umiejętności są o wiele ważniejsze niż kierunkowe wykształcenie.

Zmień branżę na sektor nowoczesnych technologii i przekonaj się, jak szybko można znaleźć pracę jako specjalista IT. Zapoznaj się z najnowszymi ofertami, aby sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na konkretne zawody. Możesz zostać np. programistą lub specjalistą od cyberbezpieczeństwa, aby rozpocząć karierę w branży IT.

 

Artykuł Sponsorowany - Materiał Partnera

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jaka powinna być waga szkolnego tornistra? Profilaktyka wad postawy

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej podejmują# wiele działań prozdrotownych. Dbają m.in. o profilaktykę wad postawy – sprawdzają i edukują w zakresie wagi tornistrów szkolnych uczniów.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Jabłka. Zaproszenie na samozbiory owoców

Z okazji Światowego Dnia Jabłka Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza na# samozbiory tych owoców. Zachęcamy sadowników do włączania się do akcji, a konsumentów – do wizyt w sadach i samodzielnych zbiorów. Akcja trwa do końca października.

(czytaj więcej)
0

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Stan realizacji w regionie

33 zadania poprawiające bezpieczeństwo #na przejściach dla pieszych oraz mające na celu budowę nowych ciągów dla pieszych i rowerzystów w regionie. Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej przyjęty do realizacji na lata 2021-2024 (PBID) koncentruje się na najmniej chronionych uczestnikach ruchu. Na wielu przejściach jest już bezpieczniej.

(czytaj więcej)
0

Zwiedzeni darmową próbką witamin. Przyszły rachunki za roczny zapas

Ponad 5 mln zł kary za manipulacje przy wysyłkowej sprzedaży #suplementów diety. Miały być darmowe próbki suplementów, a przychodziły rachunki za roczny zapas produktu wraz z subskrypcją. Prezes UOKiK nałożył ponad 5 mln zł kary na Natural Pharmaceuticals. Dodatkowo sankcje finansowe objęły także osobę zarządzającą spółką.

(czytaj więcej)