Dziś mamy 1 grudnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2020

Jak wybrać zegar ścienny?

Żyjemy w epoce wiecznego pośpiechu, w której czas stał się jedną z najbardziej pożądanych rzeczy. Zwykle mamy go# za mało. Efektywne wykorzystanie czasu staje się jedną z najbardziej przydatnych umiejętności. I trudno się temu dziwić.

Doba dla każdego z nas ma tyle samo godzin. Warto wykorzystać ją jak najlepiej. Pomocne są w tym wszelkiego rodzaju budziki, zegary, smartwatche. Pomimo że na co dzień każdy z nas ma przy sobie telefon, zegary towarzyszą nam wszędzie. W domu, w pracy, w metrze, autobusie, na dworcu. Dzięki temu możemy stale na nie zerkać. Swój dzień rozpoczynamy jednak w domu. Jak wybrać zegar ścienny, aby nie tylko informował nas o godzinie, ale był elementem ozdobnym? Zapraszamy do lektury.

Jak zmieniał się mechanizm zegarów ściennych w minionym wieku?

Zapewne jedynie starsi czytelnicy pamiętają ze swoich domów solidne zegary ścienne z cykającym wahadłem. Przez lata to one właśnie wskazywały czas domownikom. Pomimo pewnych niedociągnięć, pełniły one przez lata rolę głównym czasomierzy. Dopiero w latach 30 XX wieku zastosowano w zegarach mechanizm kwarcowy tzw. rezonator kwarcowy. Zapewnił on większą dokładność odmierzania czasu pozostając przy tym tanim w produkcji.
Do dziś wiele zegarów ściennych, budzików, a nawet zegarków na rękę opartych jest na mechanizmie kwarcowych. Obecnie coraz częściej mamy do czynienia z zegarami elektronicznymi wyposażonymi w cyfrowe wyświetlacze. Służą one nie tylko za klasyczny zegar, ale mają wiele użytecznych funkcji.

Jaki zegar ścienny do mieszkania?

Wybór tylko pozornie wydaje się prosty. Mnogość modeli dostępnych w sklepowej ofercie sprawia, że zakup zegara wcale nie jest taki łatwy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zastanowić się nad tym jaką rolę ma pełnić i gdzie ma wisieć? 
Zegar ścienny może mieć różny styl (retro lub nowoczesny) i stanowić jeden z elementów ozdobnych np. w salonie. Jeśli taka ma być jego rola, siłą rzeczy nie może być to tani plastikowy model, który z kolei świetnie sprawdzi się w kuchni lub pokoi dzieci, gdzie ma zadanie pokazywać bieżącą godzinę. Jeśli wybierzemy już styl i pomieszczenie, w którym ma znaleźć się nasz zegar nie pozostaje nic innego jak wybrać miejsce, w którym go zawiesimy. Wbrew pozorom ma to znaczenie. Zbyt nisko powieszony zegar może nie być widoczny z każdego miejsca, a nie o to nam chodzi. Kwestia ostatnia, którą należy mieć na uwadze to wielkość tarczy zegara. Zbyt małe wskazówki mogą nie być dobrze widoczne szczególnie dla osób starszych.

Zegar zwykły czy z dodatkowymi funkcjami?

Współczesne zegary oprócz pokazywania bieżącej godziny coraz częściej wyposażone są w dodatkowe funkcje, które czynią je bardziej funkcjonalnymi. Do najczęściej spotykanych należą budzik, radio, kalendarz czy informacje o pogodzie. O tym, które są nam potrzebne musimy zdecydować sami. W dobie telefonów ze stałym dostępem do internetu to one zapewniają nam wszelkie potrzebne informacje.


Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)