Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Jak ważne jest bezpieczeństwo? Dzielnicowy przeprowadził ważną lekcję

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

fot. podkom. Justyna Andrzejewska

Uczniowie najmłodszych klas z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w # Występie spotkali się z dzielnicowym i rozmawiali z nim o ważnych tematach związanych z bezpieczeństwem. Prelekcji dzielnicowego wysłuchało blisko 65 uczniów.

W ramach prowadzonej działalności profilaktycznej dzielnicowy z Nakła sierż. szt. Zbigniew Wilczek odwiedził ostatnio uczniów w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Występie. Mundurowy przeprowadził prelekcję dla dzieci z klas I, II i III.

Policjant przekazał uczniom bardzo wiele informacji oraz rad dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Informował o przepisach ruchu drogowego i radził, jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Przypomniał, jak należy przechodzić przez jezdnię i przestrzegał przed wbieganiem na ulicę.

Uczniowie usłyszeli też kilka słów, jak właściwie zachowywać się podczas pobytu w szkole oraz w trakcie zabawy. Dzielnicowy przestrzegał również przed osobami obcymi oraz informował o zagrożeniach związanych z niewłaściwym korzystaniem z sieci internetowej.

Policyjną profilaktyką objętych zostało blisko 65 uczniów.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Remonty mieszkań
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)