Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

15 listopada 2019

Jak powstaje komiks? Warsztaty ze Zbigniewem Masternakiem

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

W czwartek, 14 listopada w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 odbyły się # warsztaty komiksowe ze Zbigniewem Masternakiem.

Nasz gość jest autorem książek, między innymi trzytomowego cyklu powieściowego „Księstwo”, komiksów, scenariuszy filmowych i także zapalonym piłkarzem. Poprowadził warsztaty komiksowe dla uczniów kl. V Sp. Nr 3.

W trakcie warsztatów młodzież dowiedziała się w jaki sposób powstaje komiks i skąd czerpać pomysły na jego historie. Podczas spotkania uczniowie stworzyli krótkie historyjki komiksowe, których tematem było nasze rodzinne miasto Nakło.

W krótkim czasie, korzystając z ołówka młodzież próbowała przedstawić ciekawą opowieść obrazkową i na zakończenie ją opowiedzieć.

Spośród wszystkich prac 4 zostały przez naszego gościa wyróżnione. Zajęcia okazały się ciekawą formą na spędzanie wolnego czasu.

materiał: Iwona Pięta/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)