Dziś mamy 4 czerwca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Jak być bezpiecznym na drodze? Ćwiczenia praktyczne w szkole

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

fot. mł. asp. Zofia Wrzeszcz

W minionym tygodniu dzielnicowy z mroteckiego komisariatu oraz policjanci z # nakielskiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Mroczy. Mundurowi opowiedzieli dzieciom o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Poznane przepisy uczniowie ćwiczyli w praktyce.

W Szkole Podstawowej w Mroczy zostało zorganizowane spotkanie z policjantami. Profilaktyką objęci zostali uczniowie z klas 0 – III. Zajęcia prowadzili mł. asp. Zofia Wrzeszcz i sierż. szt. Marcin Pilch, zajmujący się problematyką nieletnich oraz mł. asp. Krystian Napierała, dzielnicowy z Komisariatu Policji w Mroczy.

Mundurowi opowiedzieli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak właściwie korzystać z przejść dla pieszych. Przestrzegali też przed niebezpieczeństwami, jakie mogą spotkać dzieci, które nie stosują się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie spotkania policjanci tłumaczyli uczniom, jak ważne jest noszenie tzw.: „odblasków”, informując jednocześnie, jaką rolę pełnią te świecące elementy. Dzieci miały okazję ćwiczyć przechodzenie przez jezdnię w przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego.

Uczniowie angażowali się we wszystkie zabawy i ćwiczenia przygotowane przez policjantów. Podczas rozmowy dotyczącej numeru 112 dzieci wykazały się sporą wiedzą w tym zakresie. Chętnie pochwaliły się znajomością numeru alarmowego i jego zastosowaniem.

Mundurowi przypominali też o tym, aby dzieci były ostrożne podczas zawierania nowych znajomości, szczególnie jeśli o bliższe relacje zabiega obca osoba dorosła.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy odblaski oraz kolorowanki profilaktyczne ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Mroczy.

materiał: mł. asp. Zofia Wrzeszcz

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    czytelnik, w dniu 06-11-2019 11:14:07 napisał:

    Wspaniała lekcja społecznego wychowania naszych dzieci.Polecam takie zajęcia nauczycielom przedszkoli w białostockim,których działania przypominają wychowanie przez islamistów.Kto w XXI wieku, w cywilizowanym kraju daje przyzwolenie na pseudo obronne wychowanie dzieci w przedszkolu?

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie świateł
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Budowa hal
Botox
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)