Dziś mamy 7 grudnia 2019, sobota, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Interwencje Straży Miejskiej. W tym roku uratowano 33 psy

fot. archiwum

fot. archiwum

W związku z §1 pkt 3 Regulaminu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania # bezdomności zwierząt stanowiącego załącznik do Uchwały NR V/85/2019 Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią do zadań Straży Miejskiej należy między innymi odławianie bezdomnych zwierząt.

Realizując to zadanie Straż Miejska w Nakle nad Notecią w okresie od 01-01-2019 roku do dnia 18-07-2019 roku podjęła 96 takich interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Nakła oraz okolicznych wsi.

Dzięki zgłoszeniom czujnych mieszkańców gminy pieskom, które poruszały się po ulicach bez nadzoru nic się nie stało, pomimo tego, że stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. 33 psy trafiły do Punktu Zatrzymań Zwierząt znajdującego się na ul. Półwiejskiej w Nakle.

Współpraca z mieszkańcami oraz lokalnymi mediami przyczyniła się do tego, że 18 z nich trafiło z powrotem do prawowitych właścicieli, a 2 znalazły nowych dom.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)