Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

19 lipca 2019

Interwencje Straży Miejskiej. W tym roku uratowano 33 psy

fot. archiwum

fot. archiwum

W związku z §1 pkt 3 Regulaminu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania # bezdomności zwierząt stanowiącego załącznik do Uchwały NR V/85/2019 Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią do zadań Straży Miejskiej należy między innymi odławianie bezdomnych zwierząt.

Realizując to zadanie Straż Miejska w Nakle nad Notecią w okresie od 01-01-2019 roku do dnia 18-07-2019 roku podjęła 96 takich interwencji zgłoszonych przez mieszkańców Nakła oraz okolicznych wsi.

Dzięki zgłoszeniom czujnych mieszkańców gminy pieskom, które poruszały się po ulicach bez nadzoru nic się nie stało, pomimo tego, że stwarzały zagrożenie w ruchu drogowym. 33 psy trafiły do Punktu Zatrzymań Zwierząt znajdującego się na ul. Półwiejskiej w Nakle.

Współpraca z mieszkańcami oraz lokalnymi mediami przyczyniła się do tego, że 18 z nich trafiło z powrotem do prawowitych właścicieli, a 2 znalazły nowych dom.

materiał: Agnieszka Warmke/Straż Miejska w Nakle

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)