Dziś mamy 27 października 2021, środa, imieniny obchodzą:

17 września 2021

Integracyjny wyjazd do Grudziądza. Pogoda i humory dopisały

fot. pow.

fot. pow.

W dniu 15 września 2021 roku grupa członków Polskiego# Związku Niewidomych Koła Powiatowego w Nakle wraz z opiekunami udała się na wycieczkę integracyjną do Grudziądza, dofinansowaną ze środków PFRON.

Na Błoniach Nadwiślańskich spotkaliśmy się z przedstawicielami Koła Powiatowego PZN w Grudziądzu oraz z panią przewodnik i rozpoczęliśmy zwiedzanie. Spichrze, które uznawane są za jedne z najstarszych w Polsce, usytuowane na wiślanej skarpie, wznoszącej się w stronę ruin zamku krzyżackiego tworzą piękną i charakterystyczną panoramę miasta. Skwerem Andrzeja Wajdy, który kręcił w 2008r film „Tatarak”, udaliśmy się na Górę Zamkową, gdzie dawniej był zamek krzyżacki a obecnie jest tam Wieża Klimek, z której można obserwować panoramę miasta i okolic.

Byliśmy w Bazylice św. Mikołaja oraz Kościele rektoralnym księży Marianów. O godz. 13.00 był obiad, kawa i ciasto, po którym każdy z uczestników wycieczki otrzymał upominek a następnie czas wolny. Wracając widzieliśmy Pałac Opatek Benedyktynek, przechodząc koło symbolu miasta jakim jest pomnik Flisaka udaliśmy się do grudziądzkich solanek. Ciekawostką jest to, że miasto leży tylko na jednym brzegu Wisły a po drugiej stornie rzeki są już Bory Tucholskie. Podczas całego pobytu była z nami pani przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób opowiadała nam historię miasta i okolic. Pogoda słoneczna i ciepła nam dopisała i wracaliśmy w dobrych humorach radośni i pełni nadziei, że spotkamy się znów za rok. Dziękujemy firmie InTravel za bezpieczny i miły przewóz.

Materiał: Alicja Wiechowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 34 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Gęsina na talerzu. Narodowe Święto Niepodległości

Listopad nieodłącznie wiąże się z dumnym celebrowaniem# Narodowego Święta Niepodległości. W naszym województwie udało się zbudować tradycję oficjalnych obchodów w połączeniu z rodzinnymi spotkaniami przy stole i serwowaną na nich gęsiną jako głównym daniem. Rozpoczynamy kampanię ,,Kujawsko-pomorska gęsina na świętego Marcina”.

(czytaj więcej)
0

Dziecko nie chce iść do szkoły. Co powinno zaniepokoić rodziców?

Problem odmowy przez dziecko pójścia do szkoły zazwyczaj nie pojawia się# 1 września. Dochodzi do tego najczęściej kilka tygodni później. Dla ustalenia prawidłowej diagnozy zachowania dziecka bardzo ważne są zarówno moment jego pełnej odmowy chodzenia do szkoły, jak i rozwój całej historii.

(czytaj więcej)
0

Psychiatrzy są zaniepokojeni kondycją Polaków. Wpływ na to miała pandemia?

W tegoroczną jesień wchodzimy z# kiepskim samopoczuciem. Psychiatrzy podkreślają, że coraz więcej osób zwraca się do nich po pomoc - przychodzą ze stanami lękowymi, zaburzeniami depresyjnymi i szeregiem powikłań psychiatryczno-neurologicznych po przebyciu COVID-u.

(czytaj więcej)
0

Umowa na wesele. Na te szczegóły musisz zwrócić uwagę

Jak wynika z danych BIQdata.pl, w 2020 r. zawarto w# Polsce 145 tys. Małżeństw. To o 20% mniej niż rok wcześniej. Wiele Par Młodych przełożyło wesele w związku z sytuacją pandemiczną. W jej efekcie zmienił się także sposób planowania wesel - z długoterminowego na krótkoterminowy, ograniczający się do 2-4 miesięcy. Nadal jednak organizacja wesela to zwykle spore przedsięwzięcie, w które zaangażowanych jest wiele podmiotów. By się w tym wszystkim nie pogubić, warto spisywać umowy. Na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)