Innowacyjny szkolny projekt. Czas na podsumowanie

fot. powierzone
W dniu 12 marca 2025 roku, w # Kutnie miało miejsce podsumowanie kolejnej edycji innowacyjnego projektu międzyszkolnego, w którym brała udział młodzież, kształcąca się w zawodzie technik eksploatacji portów i terminali ze szkół z Nakła nad Notecią, Kutna, Skierniewic i Łodzi.
Jednodniowe spotkanie w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Dr A. Troczewskiego w Kutnie miało na celu międzyszkolną integrację oraz wymianę doświadczeń na tematy dotyczące rozwoju, modernizacji i obecnego wykorzystania szybkich kolei w wybranych krajach. Młodzież prezentowała efekty pracy na temat taboru i połączeń kolejowych Arabii Saudyjskiej, Japonii i Chin, Włoch, Hiszpanii, Francji oraz Niemiec w porównaniu z rozwojem szybkiej kolei w Polsce. Na zakończenie prezentacji wywiązała się ciekawa dyskusja na temat faktycznego stanu polskiej kolei.
Całość przedsięwzięcia uświetniło zwiedzanie Kutna – miasta nie tylko znanego z węzła kolejowego Polski, ale też miasta róż. Młodzież kutnowska, pod przewodnictwem swojego nauczyciela, oprowadziła nas po mieście szlakiem różanym.
W trakcie pobytu, wszyscy uczniowie mieli też możliwość zwiedzić szkołę partnerską, zjeść przepyszny obiad oraz przygotowane, przez uczniów tej placówki, słodkości.
Na zakończenie, jak co roku, rozdane zostały dyplomy i drobne upominki, a kolejny finał planowany jest za rok, tym razem w naszej ZSETH.
Już dziś zachęcamy chętnych uczniów klas II i III i IV do współpracy w kolejnym projekcie, mającym na celu rozwijanie zainteresowań technika eksploatacji portów i terminali.
materiał: Michał Swoboda
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria








Czytaj również
Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.
(czytaj więcej)100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami
(czytaj więcej)