Dziś mamy 24 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 października 2019

Inauguracja roku UTW. Uroczystość uświetnił chór Soli Deo

fot. MM

fot. MM

8 października w Nakielskim Ośrodku Kultury studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli kolejny rok akademicki. Uroczysta inauguracja była doskonałą okazją do wręczenia legitymacji trzem nowym studentom.

Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz występu chóry Soli Deo pod kierunkiem Michała Gacki. Następnie głos zabierali goście – protektor ds. kształcenia i spraw studenckich z Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy Marcin Drechny oraz Dyrektor NOK-u oraz kierownik rady programowej UTW Michał Dubkowski.

W inauguracji roku akademickiego 2019/2020 wzięło udział blisko 90 osób, a wśród nich znajdowało się trzech nowych studentów UTW – Mirosława Lewandowska, Teresa Kaniewska i Konstanty Dera. Otrzymali oni z rąk  Michała Dubkowskiego specjalne legitymacje. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, przyszedł czas na pierwszy wykład pt. „Od homonizacji do globalizacji. Jak współcześni pedagodzy myślą o edukacji”, który poprowadził prof. Roman Leppert.

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesny styl
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Skup i sprzedaż części
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi. Czym jest mammografia?

Warszawa – 21 października, 2019 – w związku z „różowym październikiem”, miesiącem # profilaktyki raka piersi oraz inicjatywą BRA Day, GE Healthcare przypomina, jak ważne dla zdrowia kobiet są badania mammograficzne i zachęca Polki do profilaktyki.

(czytaj więcej)
0

Nowe technologie zmieniają rynek. Warto stawiać na "zieloną" energię

Przyjazne środowisku technologie, umożliwiające pozyskiwanie energii # elektrycznej i cieplnej, stają się coraz popularniejsze. Nie tylko ze względu na rosnący trend proekologiczny, lecz także możliwość wygenerowania długofalowych oszczędności.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)