Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

14 sierpnia 2022

Impreza bliska sercem regionowi. Trzecia edycja Pałukowiska

fot. ML

fot. ML

Za nami już trzeci festiwal kulturowy pt. „Pałukowsko”. Impreza# trwała aż do północy i opiewała w różnorodne atrakcje, które zbliżyły uczestników do tradycji regionu Pałuk.

Festiwal rozpoczął się wczoraj (13 sierpnia) o 14:00 i trwał do 24:00w Studzienkach. W ciągu 10 godzin organizatorzy przygotowali atrakcje związane z tradycją regionu pałuckiego, przyrodą, a także ekologią. Podczas imprezy promowali się lokalni artyści oraz rzemieślnicy, którzy sprzedawali rękodzieła i prezentowali sztukę.

W ramach „Pałukowiska” zorganizowano warsztaty taneczne i muzyczne prowadzone przez Małgorzatę Żurańską-Wilkowską oraz Monikę Kochanowską. Nie brakowało też wypełnionych zadaniami i nagrodami ścieżek edukacyjno-ekologicznych po studzienkowych lasach prowadzonych przez Kacpra Gackę.

Specjalnie dla dzieci przygotowano tzw. ”Wioskę dziecięcą”, gdzie można było wziąć udział w prostych zadaniach, jak przejście przez tor przeszkód, rzut do celu, chodzenie na szczudłach, walkach na poduszki etc. Zainteresowani mogli przejechać się na kucyku, poznać z bliska alpaki, malować Eco-torby, zjeść kiełbasę z grilla oraz skosztować ciasta. Wszystko w ludowym nastroju, tworzony przez muzykę zespołu SVAHY. Na zakończenie Pałukowiska, o 20:00 przyjechał zespół Nicponie, znany z grania muzyki inspirowanej warszawską i lwowską piosenką.

Oceń artykuł: 38 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (8)

  Gość , w dniu 14-08-2022 22:42:05 napisał:

  Super Impreza!

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Paweł , w dniu 15-08-2022 00:48:20 napisał:

  Było super

  odpowiedz

  • 6 (8)

  Czytelnik, w dniu 15-08-2022 05:49:46 napisał:

  Brawa dla organizatorów!

  odpowiedz

  • 11 (13)

  Smerf, w dniu 15-08-2022 10:05:30 napisał:

  Palukowisko pokazuje, że może być kulturalnie, prosto, klimatycznie, bez zadęcia. Świetny klimat, muzyka, zabawy, jedzenie. Wspaniali ludzie, cudowne spotkania. Wszystko bez pośpiechu i bez kiczu. Dziekujemy

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Kidoński, w dniu 16-08-2022 08:27:00 napisał:

  Czyli jednak można inaczej niż na marinie...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ramka na zdjęcia
13,90PLN 8,90PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)