Dziś mamy 16 grudnia 2017, sobota, imieniny obchodzą:
11 października 2017

IV Manewry Harcerskie. Była to okazja do sprawdzenia swoje umiejętności

fot. Jolanta Maciejewska

fot. Jolanta Maciejewska

W sobotę 30 września 2017 r. w amfiteatrze przy Nakielskim Ośrodku Kultury miały miejsce #IV Manewry Harcerskie pod hasłem „Sprawni jak Powstańcy”. W tym roku manewry były okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności harcerskie, żołnierskie i strażackie. Wszyscy uczestnicy zdobyli sprawność grupową Żołnierz.

Uczestniczyło 7 drużyn z Hufca Nakło: Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Karnowskie Wilczki” z drużynową druhną Magdaleną Rychter i druhną Michaliną Arach, 34 Drużyna Harcerska im. Włodzimierza Puchalskiego „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna z drużynową druhną harcmistrz Wiolettą Juszczak, 19 Drużyna Harcerska „Obrońcy Przyrody” z Trzemiętowa z drużynową przewodnik Marzeną Łodygowską, 18. Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego „Zawiszacy” z Nakła z drużynową druhną przewodnik Bernadetą Dziewałtowską i druhem przewodnikiem Adamem Dziewałtowskim, 4 Drużyna Harcerska im. Powstańców Wielkopolskich „Cietrzewie” z Trzeciewnicy z drużynową podharcmistrzyni Jolantą Maciejewską, 2 Drużyna Harcerska im. „Szarych Szeregów” z Kruszyna z drużynowym przewodnikiem Pawłem Jabłońskim. Najmłodsi uczestnicy zmagań to zuchy z Wodnej Gromady Zuchowej „Dzieci z Bocianiego Gniazda” z Występu z drużynową druhną przewodnik Justyną Terpiłowską.

Głównym organizatorem była 18. Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego ZAWISZACY z Nakła. Wspomagana była przez Związek Strzelecki Józefa Piłsudzkiego, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Dziewcząt z Potulic, rodziców zuchów i harcerzy oraz przyjaciół. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu. Dziękujemy również panu Antoniemu Żygowskiemu za nagrody.

 Spotkanie dofinansowane zostało ze środków Powiatu Nakielskiego.

Materiał: Jolanta Maciejewska

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
SYPIALNIE
Stół z blatem szklanym + krzesła
PÓŁKI
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)