Dziś mamy 18 października 2017, środa, imieniny obchodzą:
11 października 2017

IV Manewry Harcerskie. Była to okazja do sprawdzenia swoje umiejętności

fot. Jolanta Maciejewska

fot. Jolanta Maciejewska

W sobotę 30 września 2017 r. w amfiteatrze przy Nakielskim Ośrodku Kultury miały miejsce #IV Manewry Harcerskie pod hasłem „Sprawni jak Powstańcy”. W tym roku manewry były okazją, aby sprawdzić swoje umiejętności harcerskie, żołnierskie i strażackie. Wszyscy uczestnicy zdobyli sprawność grupową Żołnierz.

Uczestniczyło 7 drużyn z Hufca Nakło: Drużyna Harcerska Nieprzetartego Szlaku „Karnowskie Wilczki” z drużynową druhną Magdaleną Rychter i druhną Michaliną Arach, 34 Drużyna Harcerska im. Włodzimierza Puchalskiego „Wędrowne Ptaki” z Samsieczna z drużynową druhną harcmistrz Wiolettą Juszczak, 19 Drużyna Harcerska „Obrońcy Przyrody” z Trzemiętowa z drużynową przewodnik Marzeną Łodygowską, 18. Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego „Zawiszacy” z Nakła z drużynową druhną przewodnik Bernadetą Dziewałtowską i druhem przewodnikiem Adamem Dziewałtowskim, 4 Drużyna Harcerska im. Powstańców Wielkopolskich „Cietrzewie” z Trzeciewnicy z drużynową podharcmistrzyni Jolantą Maciejewską, 2 Drużyna Harcerska im. „Szarych Szeregów” z Kruszyna z drużynowym przewodnikiem Pawłem Jabłońskim. Najmłodsi uczestnicy zmagań to zuchy z Wodnej Gromady Zuchowej „Dzieci z Bocianiego Gniazda” z Występu z drużynową druhną przewodnik Justyną Terpiłowską.

Głównym organizatorem była 18. Drużyna Harcerska im. Zawiszy Czarnego ZAWISZACY z Nakła. Wspomagana była przez Związek Strzelecki Józefa Piłsudzkiego, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Dziewcząt z Potulic, rodziców zuchów i harcerzy oraz przyjaciół. Dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu. Dziękujemy również panu Antoniemu Żygowskiemu za nagrody.

 Spotkanie dofinansowane zostało ze środków Powiatu Nakielskiego.

Materiał: Jolanta Maciejewska

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Budowa hal
Pizza
od 10PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Tonery Directions
27PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)