Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

19 września 2019

II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Uczniowie wzięli udział w wydarzeniu

fot. Paweł Ciereszko

fot. Paweł Ciereszko

W dniach 17-18 września 2019 r. uczniowie klasy II i III Technikum Żeglugi Śródlądowej, na # czele z dyrektorem szkoły Kazimierzem Toczko oraz nauczycielem przedmiotów zawodowych Pawłem Ciereszko, przebywali w Kędzierzynie-Koźlu i Opolu.

Pierwszego dnia uczniowie z Nakła odwiedzili siedzibę „bliźniaczej” szkoły w Kędzierzynie-Koźlu oraz zwiedzili stocznię rzeczną w Koźlu Damen Shipyards Koźle Sp. z o.o. Stocznia specjalizuje się w budowie, remontach i przebudowach statków, zbiornikowców, kontenerowców, pchaczy, holowników, statków pasażerskich, pogłębiarek i innych statków roboczych.

Na koniec dnia wycieczka udała się na statek szkolny m/s „Major Sucharski”, na którym przewidziany został nocleg. Po statku i stoczni grupę oprowadzał nauczyciel a zarazem kapitan „Sucharskiego” Stanisław Domański.

Drugiego dnia marynarze z Nakła udali się do Opola, gdzie odbył się II Kongres Żeglugi Śródlądowej. Wydarzenie zorganizował Opolski Urząd Wojewódzki, przy wsparciu Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które reprezentował Minister Marek Gróbarczyk.

W ramach II Kongresu przedstawione zostały rezultaty pracy Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w zakresie działań na rzecz rozwoju transportu rzecznego w Polsce. Ponadto prowadzone były debaty nt. stanu polskich rzek i ich wykorzystania w europejskim transporcie towarów oraz turystyce.

Ważnym tematem omawianym w trakcie Kongresu była rola edukacji młodzieży i ich szanse na rozwój w tym segmencie gospodarki, współpracy z biznesem oraz pokazanie perspektywy rozwoju dla przyszłych, młodych kadr.

Wydarzeniu towarzyszyła całodniowa wystawa produktów związanych z żeglugą śródlądową.

materiał: Paweł Ciereszko

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 20 18

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)