Dziś mamy 5 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

III Tydzień Ekologiczny w Samostrzelu. Odbyło się podsumowanie projektu

fot. Agata Grochowska kl.2TW

fot. Agata Grochowska kl.2TW

W ostatnim tygodniu listopada, już po raz trzeci, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w # Samostrzelu odbył się Tydzień Ekologiczny.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkursy ekologiczne Weterynaryjny Ekokalejdoskop III i Rolniczy Ekokalejdoskop III. Wzięło w nich udział łącznie 100 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii i Doliny Noteci, z którą sąsiaduje nasza szkoła.

Nagrody dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Koło Łowieckie nr 22 Łoś Potulice, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS.

W wyniku konkursowych zmagań laureatką Weterynaryjnego Ekokalejdoskopu została Wiktoria Wachowska, II miejsce zajęła Lidia Wodzińska, a III - Kinga Furtak. Z kolei w Rolniczym Ekokalejdoskopie I miejsce zajął Dariusz Pawlak, II miejsce – Wojciech  Smełsz, III miejsce – Mateusz Redlak.

Obchody Tygodnia Ekologicznego uświetniła prelekcja o ekologii w myślistwie oraz współpracy kół łowieckich z rolnikami, którą przedstawił pan Bogusław Zadłużny z Koła Łowieckiego nr 22 Łoś Potulice. Przy tej okazji miało również miejsce oficjalne otwarcie nowej szkolnej woliery dla trzech stad bażantów łownych.

Na koniec zorganizowano III Konferencję Zawodowców. Wzięli w niej udział panowie Łukasz Masiakowski oraz Szymon Paterka. Przybliżyli oni uczniom z Samostrzela tematy z branży mechanizacyjnej i paszowej.                                                               

materiał: Agata Grochowska kl. 2TW

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)