Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

III Tydzień Ekologiczny w Samostrzelu. Odbyło się podsumowanie projektu

fot. Agata Grochowska kl.2TW

fot. Agata Grochowska kl.2TW

W ostatnim tygodniu listopada, już po raz trzeci, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w # Samostrzelu odbył się Tydzień Ekologiczny.

Pierwszego dnia przeprowadzono konkursy ekologiczne Weterynaryjny Ekokalejdoskop III i Rolniczy Ekokalejdoskop III. Wzięło w nich udział łącznie 100 uczniów, którzy wykazali się dużą wiedzą na temat ekologii i Doliny Noteci, z którą sąsiaduje nasza szkoła.

Nagrody dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczestników ufundowali: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Koło Łowieckie nr 22 Łoś Potulice, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Ekologiczne Ziemi Nakielskiej OIKOS.

W wyniku konkursowych zmagań laureatką Weterynaryjnego Ekokalejdoskopu została Wiktoria Wachowska, II miejsce zajęła Lidia Wodzińska, a III - Kinga Furtak. Z kolei w Rolniczym Ekokalejdoskopie I miejsce zajął Dariusz Pawlak, II miejsce – Wojciech  Smełsz, III miejsce – Mateusz Redlak.

Obchody Tygodnia Ekologicznego uświetniła prelekcja o ekologii w myślistwie oraz współpracy kół łowieckich z rolnikami, którą przedstawił pan Bogusław Zadłużny z Koła Łowieckiego nr 22 Łoś Potulice. Przy tej okazji miało również miejsce oficjalne otwarcie nowej szkolnej woliery dla trzech stad bażantów łownych.

Na koniec zorganizowano III Konferencję Zawodowców. Wzięli w niej udział panowie Łukasz Masiakowski oraz Szymon Paterka. Przybliżyli oni uczniom z Samostrzela tematy z branży mechanizacyjnej i paszowej.                                                               

materiał: Agata Grochowska kl. 2TW

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)