Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

25 września 2023

Hufcowe Manewry Harcerskie. "To będzie niezapomniane wydarzenie"

fot. powierzone

fot. powierzone

Hufcowe Manewry Harcerskie to coroczne wydarzenie, na które #instruktorzy, harcerze i zuchy czekają z niecierpliwością.

Tegoroczna edycja odbędzie się 30.09.2023 w terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Nakle. To doskonała okazja dla młodych harcerzy i zuchów, aby sprawdzić swoje umiejętności i pokazać, czego nauczyli się przez rok. Manewry rozpoczną się polową mszą świętą, o godzinie 11:00.

Po mszy harcerze przystąpią do próby swoich sił w trudnych zadaniach. Będą musieli wykazać się sprytem, zręcznością i współpracą w różnych sytuacjach, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonych harcerzy. Celem manewrów jest przede wszystkim rozwijanie umiejętności w zakresie survivalu, orientacji w terenie, budowania bazy, pierwszej pomocy oraz działań proobronnych.

W manewrach będą uczestniczyć żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej którzy przygotują punkty zadaniowe oraz zaprezentują swój sprzęt i wyposażenie. W zajęciach będą uczestniczyć także grupy rekonstrukcyjne, które pokażą jak wyglądało życie podczas okupacji.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w tych manewrach nie tylko harcerzy, ale także inne osoby zainteresowane. Obecność i wsparcie ze strony rodziców, przyjaciół i sympatyków harcerstwa jest niezwykle ważne dla motywacji harcerzy do dalszej pracy i rozwoju. To także doskonała okazja do zapoznania się z pracą harcerską, obserwacji umiejętności młodych adeptów oraz czerpania radości z ich osiągnięć.

Zapraszamy więc wszystkich, bez względu na wiek i doświadczenie, do wzięcia udziału w 10 Hufcowych Manewrach Harcerskich. Przybywajcie licznie i wspierajcie młodych harcerzy w dążeniu do poszerzania swoich horyzontów i stawiania sobie coraz większych wyzwań. To będzie niezapomniane wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Materiał: 18 Drużyna Harcerska Zawiszacy Nakło

Oceń artykuł: 8 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Metodyka prowadzenia instruktażu stanowiskowego
49PLN
Szkolenie z Ochrony Przeciwpożarowej
49PLN
Budowa hal
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)