Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

06 listopada 2018

Historia uczy i bawi. Przedszkolaki z Reksia w Osieku

fot. Przedszkole Reksio

fot. Przedszkole Reksio

W środę 31 listopada Puszatki, Gagatki i Jeżyki z przedszkola REKSIO wybrali się pociągiem # na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Była to podróż pełna wrażeń i emocji.

W trakcie zwiedzania skansenu dzieci mogły zobaczyć jak dawniej wyglądały i jak były wyposażone wiejskie domy i zagrody, jak żyli ludzie na wsi i czym się zajmowali.

W jednej z chat Pani Gospodyni pokazała dzieciom jak kiedyś robiono masło oraz wypalano kawę zbożową. Przedszkolaki zwiedziły także dawną klasę lekcyjną z kałamarzami w ławkach i piórami do pisania.

Po wyczerpującym zwiedzaniu wszystkie dzieci szybko zgłodniały więc udały się do gospody gdzie mogły poczęstować się pysznymi goframi, świeżym chlebkiem, własnoręcznie zrobionym masełkiem i pyszną kawą zbożową.

Na zakończenie dla relaksu wszyscy wybrali się na przejażdżkę bryczką po skansenie. Dzieci zmęczone ale zadowolone wróciły do przedszkola.

materiał: Przedszkole Reksio 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)