Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

"Hip hip, hura, Alleluja!". Tradycje wielkanocne w Dwójce

fot. pow

fot. pow

W piątek, 5 kwietnia, o pięknych tradycjach Świąt Wielkiej Nocy opowiedzieli swoim kolegom i # koleżankom z grupy Pacholąt uczniowie klasy I b, którzy pod opieką wychowawczyni Moniki Stachowskiej przygotowali w Dwójce piękne przedstawienie.

Dzieci sięgnęły do tradycji katolickiej opowiadając o Triduum Paschalnym oraz o Zmartwychwstaniu Pańskim a także do tradycji ludowych. W wierszach i piosenkach opowiedziały o Lanym Poniedziałku, potrawach wielkanocnych, zwyczajach a także o rodzinnym spotkaniu przy świątecznym śniadaniu. Był nawet prawdziwy śmigus dyngus! Na koniec pierwszoklasiści zatańczyli, a zając wielkanocny rozdał wszystkim słodycze. Wicedyrektor Anna Dorosz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)