Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 kwietnia 2019

"Hip hip, hura, Alleluja!". Tradycje wielkanocne w Dwójce

fot. pow

fot. pow

W piątek, 5 kwietnia, o pięknych tradycjach Świąt Wielkiej Nocy opowiedzieli swoim kolegom i # koleżankom z grupy Pacholąt uczniowie klasy I b, którzy pod opieką wychowawczyni Moniki Stachowskiej przygotowali w Dwójce piękne przedstawienie.

Dzieci sięgnęły do tradycji katolickiej opowiadając o Triduum Paschalnym oraz o Zmartwychwstaniu Pańskim a także do tradycji ludowych. W wierszach i piosenkach opowiedziały o Lanym Poniedziałku, potrawach wielkanocnych, zwyczajach a także o rodzinnym spotkaniu przy świątecznym śniadaniu. Był nawet prawdziwy śmigus dyngus! Na koniec pierwszoklasiści zatańczyli, a zając wielkanocny rozdał wszystkim słodycze. Wicedyrektor Anna Dorosz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

materiał: Monika Stachowska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)