Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

17 lipca 2019

Harcerze z wizytą w ratuszu. Wśród nich goście z Francji

fot. Karol Maliński

fot. Karol Maliński

Młodzi podróżnicy obozują w Łochowie. Jest to obóz survivalowy#, jego uczestnicy muszą sami zadbać o podstawowe potrzeby, nie posiadają telefonów komórkowych i pieniędzy.

W ich szeregach jest 42 skautów z miejscowości nieopodal Paryża we Francji oraz 12-osobowa grupa polskich harcerzy z Warszawy. Wczoraj, 15 lipca, do Występu przybył 12-osobowy oddział (7 Francuzów, 5 Polaków). Jego zadaniem było dotrzeć do wsi Występ, zdobyć pożywienie i znaleźć miejsce do noclegu.

Dziś, we wtorek 16 lipca, w asyście sołtysa Ewy Hoppe, polsko-francuska drużyna stacjonująca w harcówce w Występie, przybyła z wizytą do ratusza. Zastępca burmistrza Piotr Kalamon odpowiedział na pytania młodzieży. Nie obyło się bez upominków, a na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie  wędrowcy udali się w dalszą drogę, bowiem czekają na nich kolejne zadania: muszą między innymi zorganizować ognisko i występy.

Zgrupowanie w Łochowie potrwa do 30 lipca. Życzymy wytrwałości, wykonania wszystkich zadań i sprzyjającej pogody.

Materiał: Karol Maliński/UMiG Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)