Dziś mamy 18 sierpnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

17 lipca 2019

Harcerze z wizytą w ratuszu. Wśród nich goście z Francji

fot. Karol Maliński

fot. Karol Maliński

Młodzi podróżnicy obozują w Łochowie. Jest to obóz survivalowy#, jego uczestnicy muszą sami zadbać o podstawowe potrzeby, nie posiadają telefonów komórkowych i pieniędzy.

W ich szeregach jest 42 skautów z miejscowości nieopodal Paryża we Francji oraz 12-osobowa grupa polskich harcerzy z Warszawy. Wczoraj, 15 lipca, do Występu przybył 12-osobowy oddział (7 Francuzów, 5 Polaków). Jego zadaniem było dotrzeć do wsi Występ, zdobyć pożywienie i znaleźć miejsce do noclegu.

Dziś, we wtorek 16 lipca, w asyście sołtysa Ewy Hoppe, polsko-francuska drużyna stacjonująca w harcówce w Występie, przybyła z wizytą do ratusza. Zastępca burmistrza Piotr Kalamon odpowiedział na pytania młodzieży. Nie obyło się bez upominków, a na zakończenie wizyty wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie  wędrowcy udali się w dalszą drogę, bowiem czekają na nich kolejne zadania: muszą między innymi zorganizować ognisko i występy.

Zgrupowanie w Łochowie potrwa do 30 lipca. Życzymy wytrwałości, wykonania wszystkich zadań i sprzyjającej pogody.

Materiał: Karol Maliński/UMiG Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)