Dziś mamy 20 stycznia 2018, sobota, imieniny obchodzą:
22 grudnia 2017

Grudniowe przygotowania do świąt. Odbyły się spotkania wigilijne i kiermasz

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Grudzień w Przedszkolu Niepublicznym Donald upłynął pod znakiem przygotowań do #najpiękniejszych świąt w roku – Bożego Narodzenia. W oknach przedszkola pojawiły się świąteczne dekoracje, a w salach zapachniały zielone świerki i sosny udekorowane kolorowymi bobkami, łańcuchami i błyszczącymi lampkami.

Tym razem był to kiermasz słodkości. Za niewielką symboliczną kwotę rodzice mogli kupić słodkie makowce oraz kolorowe i pachnące pierniki upieczone przez panie kucharki, a udekorowane przez dzieci na zajęciach kulinarnych. Za zebrane z kiermaszu pieniądze zostanie zakupione zabawki do ogrodu przedszkolnego. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem. Świadczy o tym fakt, że wszystko zostało sprzedane.

Aby przybliżyć dzieciom bożonarodzeniowe tradycje we wszystkich grupach wiekowych odbyły się spotkania wigilijne z udziałem rodziców. Była to okazja aby podzielić się opłatkiem oraz złożyć sobie świąteczne oraz noworoczne życzenia. W tej świątecznej  atmosferze zaproszeni goście obejrzeli jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieciaków pod kierunkiem swoich wychowawczyń. Przygotowanie spotkań wigilijnych włączyli się również rodzice, którzy przygotowali pyszne, świąteczne wypieki. Nie zabrakło również pierników upieczonych przez dzieci na zajęciach  kulinarnych.  Miłą niespodzianką dla przedszkolaków były prezenty, które zostawił pod choinką Św. Mikołaj. Wspólnie spędzony czas upłynął  w miłej atmosferze przy kawie, pachnących piernikach i domowych wypiekach.

Materiał: Mgr Katarzyna Geppert

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Jest śnieg, więc lepimy bałwana! Czekamy na zdjęcia zimowych stworów

Chociaż wiele osób narzeka na zimę i związane z nią utrudnienia, to jednak ta pora roku ma #także swoje plusy. Zabawa na śniegu to szczególnie duża frajda dla dzieci. Gdy za oknem robi się biało, najmłodsi ochoczo wychodzą na dwór.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)