Dziś mamy 6 grudnia 2021, poniedziałek, imieniny obchodzą:

13 października 2021

Granowska i Wołowski górą. Poniedziałkowe zmagania brydżystów

fot. archiwum

fot. archiwum

Brydżowy mikst z Nakła Aleksandra Granowska i# Piotr Wołowski zwyciężył w turnieju brydżowym w Nakle. Turniej był rozegrany w ramach Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.

W każdy drugi poniedziałek miesiąca brydżyści w całym kraju rozgrywają turnieje, ułożonymi przez sędziego kartami. Dzięki temu można porównać wyniki uzyskane przez poszczególnych brydżystów z Polski oraz gości z zagranicy. W tym roku z uwagi na epidemię przewidziano jedynie 7 eliminacji. Nie będzie więc klasyfikacji rocznej.

W poniedziałek, 11 października rozegrano w Nakle, turniej brydża sportowego w ramach październikowej eliminacji KMP. Wystąpiło 9 par z: Nakła, Mroczy, Rościmina, Sicienka, Szubina i Więcborka. Grano na zapis maksymalny. Turniej sędziował Ludwik Pazderski.

W turnieju z duża przewagą zwyciężyła para z Eurobac I Nakło Aleksandra Granowska i Piotr Wołowski. Na drugim miejscu uplasowali się ich klubowi koledzy Bogdan Najmrodzki i Jan Rdesiński. Trzecia pozycja przypadła parze nakielsko – szubińskiej: Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka.

Kolejny turniej zaplanowano dopiero 8 listopada października. Będzie to listopadowa eliminacja KMP. Po przeliczeniu wyników z 36 na 37 ośrodków, para Najmrodzki/Rdesiński zajmuje 36 miejsce (sklasyfikowano 491 pary). Dzięki temu otrzma kolejne punkty rankingowe.

Wyniki:

1. Aleksandra Granowska/Piotr Wołowski – 63.22%
2. Bogdan Najmrodzki/Jan Rdesiński – 58.79%
3. Bartłomiej Pałubicki/Zbigniew Pełka – 56.77%
4. Roman Grabowski/Benedykt Mieszczak – 50.91%
5. Mariusz Wróblewicz/Marian Zarembski – 48.89%
6. Włodzimierz Heymann/Krzysztof Popczyński – 47.68%
7. Brunon Kaczmarek/Tadeusz Nitka – 45.35%
8. Marceli Pluciński/Włodzimierz Suchodolski – 44.65%
9. Jan Kudła/Jan Nowakowski – 44.14%

Oceń artykuł: 8 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Lech, w dniu 13-10-2021 15:34:53 napisał:

  Mariusz Wróblewicz legenda Czarnych

  odpowiedz

  • 0 (0)

  przechodzień, w dniu 19-10-2021 00:02:48 napisał:

  niepocieszony ali błotka nie ma

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Budowa magazynów
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Metryczka dziecka A4
20PLN
0

Na całym świecie u około jednego na 160 dzieci diagnozuje się autyzm

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w# pierwszym tygodniu grudnia. Zaburzenia ze spektrum autyzmu należą do całościowych zaburzeń rozwojowych charakteryzujących się pewnym stopniem trudności w zakresie interakcji społecznych i komunikacji. Innymi cechami charakterystycznymi są nietypowe wzorce zachowań, ograniczony i stereotypowy repertuar zainteresowań i aktywności, trudności z przejściem od jednej czynności do drugiej, skupienie się na szczegółach i nietypowe reakcje na bodźce zmysłowe.

(czytaj więcej)
0

Przyprawy i zioła, które wzmocnią serce. Dieta powinna być ciekawa

Przyprawy i zioła, stosowane regularnie i w odpowiednich ilościach, sprzyjają# zdrowiu serca i naczyń krwionośnych. Największy potencjał na tym polu mają: cynamon, imbir, czosnek, kolendra, pieprz cayenne i kurkuma.

(czytaj więcej)
0

Czy fotowoltaika będzie się jeszcze opłacać?

Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV# Inwestycja w fotowoltaikę, dzięki udanym rządowym programom pomocowym, była gwarantem optymalizacji rachunków za energię elektryczną dla 700 tys. gospodarstw domowych, a przyszłości miała dotyczyć aż 3 mln rodzin.

(czytaj więcej)
0

Zaległości finansowe doprowadzają część Polaków do paniki. Wyniki badania

Dla ponad jednej czwartej Polaków 10 tys. zł stanowi# sumę zaległości, przy której odczuwają strach, że nie uda się im podołać spłacie. Dla niemal połowy granica ta leży na 25 tys. zł. Statystyki widoczne w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor oraz bazie informacji kredytowych BIK pokazują, że prawie połowa niesolidnych dłużników, czyli 1,25 mln osób, nie daje sobie rady już z kwotami nieprzekraczającymi 5 tys. zł.

(czytaj więcej)