Dziś mamy 21 października 2018, niedziela, imieniny obchodzą:
30 listopada 2017

Grand Prix 3 Basenów zakończone. UKS Krzywousty najlepszym zespołem!

fot. Małgorzata Bystryk-Skubiszewska

fot. Małgorzata Bystryk-Skubiszewska

26 listopada na barcińskiej pływalni odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand #Prix 3 Basenów. Przypomnijmy, że zawody te organizowane były w roku 2017 na trzech pływalniach w Nakle, Barcinie i Mogilnie.

W rywalizacji międzyklubowej zawodnicy spotkali się sześć razy i ścigali się na dystansie 50m w czterech kategoriach wiekowych stylem dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz w wyścigach sztafetowych. Organizacja zawodów miała na celu promocję pływania i zdrowego stylu życia u dzieci i młodzieży oraz przegląd umiejętności pływackich w poszukiwaniu sportowych talentów. W zawodach jednorazowo brało udział do 120 zawodników, którzy startowali w dwóch konkurencjach indywidualnych. O klasyfikacji końcowej w rywalizacji indywidualnej i klubowej decydowała suma uzyskanych punktów z czterech najlepszych zawodów. Na końcowy sukces klubu natomiast składały się trzy najlepsze wyniki indywidulane w każdej kategorii wiekowej. W zawodach wystartowali zawodnicy UKS Krzywousty w wieku od 8 do 18 lat.

Tegoroczna edycja zawodów GRAND PRIX 3 Basenów dla nakielskich pływaków z UKS Krzywousty była bardzo udana. Zawodnicy pobili wiele rekordów życiowych zdobywając liczne pierwsze miejsca i wygrywając wiele wyścigów sztafetowych. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie pokonali UKS Orka Mogilno i zespół SOKÓŁ z Barcina zdobywając puchar dla najlepszego klubu pływackiego.

Sukces klubu przypieczętowali również pływacy, którzy wygrali klasyfikację punktową dla najlepszego zawodnika/zawodniczki. Byli to:
Filip Skubiszewski – najlepszy zawodnik w kategorii 11 lat i młodsi
Agnieszka Bala – najlepsza zawodniczka w kategorii 12-13 lat
Martyna Pater – najlepsza zawodniczka w kategorii 14-15 lat

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walecznej postawy, nowych rekordów życiowych i włożonej pracy w przygotowania do startów. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu zawodów, szczególnie tych, które odbywały się w Nakle. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, instruktorom i trenerom, którzy włożyli pracę w dobre przygotowanie zarówno te mentalne jak i techniczne młodego pływaka.

Zadanie było częścią realizacji projektu UKS Krzywousty, który otrzymał wsparcie z UMiG w Nakle nad Notecią w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych.

Materiał: Marcin Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
KLASYFIKACJA PUNKTOWA CAŁEGO GP 2017.pdf
WYNIKI 26.11.2017.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)