Dziś mamy 15 grudnia 2017, piątek, imieniny obchodzą:
30 listopada 2017

Grand Prix 3 Basenów zakończone. UKS Krzywousty najlepszym zespołem!

fot. Małgorzata Bystryk-Skubiszewska

fot. Małgorzata Bystryk-Skubiszewska

26 listopada na barcińskiej pływalni odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand #Prix 3 Basenów. Przypomnijmy, że zawody te organizowane były w roku 2017 na trzech pływalniach w Nakle, Barcinie i Mogilnie.

W rywalizacji międzyklubowej zawodnicy spotkali się sześć razy i ścigali się na dystansie 50m w czterech kategoriach wiekowych stylem dowolnym, motylkowym, grzbietowym, klasycznym oraz w wyścigach sztafetowych. Organizacja zawodów miała na celu promocję pływania i zdrowego stylu życia u dzieci i młodzieży oraz przegląd umiejętności pływackich w poszukiwaniu sportowych talentów. W zawodach jednorazowo brało udział do 120 zawodników, którzy startowali w dwóch konkurencjach indywidualnych. O klasyfikacji końcowej w rywalizacji indywidualnej i klubowej decydowała suma uzyskanych punktów z czterech najlepszych zawodów. Na końcowy sukces klubu natomiast składały się trzy najlepsze wyniki indywidulane w każdej kategorii wiekowej. W zawodach wystartowali zawodnicy UKS Krzywousty w wieku od 8 do 18 lat.

Tegoroczna edycja zawodów GRAND PRIX 3 Basenów dla nakielskich pływaków z UKS Krzywousty była bardzo udana. Zawodnicy pobili wiele rekordów życiowych zdobywając liczne pierwsze miejsca i wygrywając wiele wyścigów sztafetowych. W klasyfikacji generalnej zdecydowanie pokonali UKS Orka Mogilno i zespół SOKÓŁ z Barcina zdobywając puchar dla najlepszego klubu pływackiego.

Sukces klubu przypieczętowali również pływacy, którzy wygrali klasyfikację punktową dla najlepszego zawodnika/zawodniczki. Byli to:
Filip Skubiszewski – najlepszy zawodnik w kategorii 11 lat i młodsi
Agnieszka Bala – najlepsza zawodniczka w kategorii 12-13 lat
Martyna Pater – najlepsza zawodniczka w kategorii 14-15 lat

Wszystkim zawodnikom gratulujemy walecznej postawy, nowych rekordów życiowych i włożonej pracy w przygotowania do startów. Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu zawodów, szczególnie tych, które odbywały się w Nakle. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom, instruktorom i trenerom, którzy włożyli pracę w dobre przygotowanie zarówno te mentalne jak i techniczne młodego pływaka.

Zadanie było częścią realizacji projektu UKS Krzywousty, który otrzymał wsparcie z UMiG w Nakle nad Notecią w ramach konkursów dla organizacji pozarządowych.

Materiał: Marcin Kuliński

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0
Pliki do pobrania
KLASYFIKACJA PUNKTOWA CAŁEGO GP 2017.pdf
WYNIKI 26.11.2017.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Piękna na mikołajki – oczaruj go swoim wyglądem!

Mikołajki to przede wszystkim dzień obdarowywania najbliższych podarunkami. Możesz jednak sprawić, by ukochany zapamiętał ten moment na dłużej za sprawą Twojego niebanalnego wizerunku. Zadbaj o odpowiednią stylizację oraz piękny makijaż!

(czytaj więcej)
0

Wydatki w gospodarstwach domowych. Na co wydaliśmy najwięcej pieniędzy?

Urząd Statystyczny w Bydgoszczy zebrał informacje dotyczące wydatków przeciętnych #gospodarstw domowych w województwie kujawsko-pomorskim w 2016 roku. Jak dane te różnią się od tych w roku wcześniejszym?

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Świąteczne bony podarunkowe do Studia Urody Lidii Gwóźdź

Nie masz pomysłu na prezent dla kogoś bliskiego? Nasz salon proponuje zakup specjalnego zaproszenia za dowolną kwotę, na usługi w naszym gabinecie.

(czytaj więcej)