Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
15 maja 2017

Goście z Turcji, Belgii i Hiszpanii w Nakle. Szkoły wspólnie realizują projekt

fot. Izabela Kraińska

fot. Izabela Kraińska

W dniach 08.05-12.05.2017 gościliśmy w Gimnazjum nr 4 w Nakle uczniów oraz nauczycieli #ze szkół partnerskich uczestniczących w międzynarodowym projekcie ”Being voices, not echoes. Peer mediation through the XXI century school” w ramach programu Erasmus plus.

Było to drugie spotkanie projektowe. W styczniu uczniowie z naszej szkoły byli w Hiszpanii, gdzie uczestniczyli w zajęciach dotyczących mediacji rówieśniczych. Tematem spotkania w Polsce była koegzystencja w grupie rówieśniczej.

Uczestników projektu powitał burmistrz Miasta i Gminy, pan Sławomir Napierała oraz dyrektor Gimnazjum nr 4, pani Małgorzata Kwaśniewska. Następnie, po krótkim programie artystycznym, uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili szkołę i udali się na zajęcia związane z projektem. Cały czas uczniowie posługiwali się językiem angielskim.

W programie nie zabrakło także czasu na poznanie naszej kultury. Goście zwiedzili Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle, poznali bogatą historię Nakła nad Notecią, jak również mogli podziwiać piękną przyrodę z pokładu statku „Łokietek”. Ponadto zobaczyli Gdańsk wraz z Westerplatte oraz Toruń, gdzie po raz pierwszy w życiu piekli pierniki. Goście spacerowali także po molo w Sopocie. Ostatniego dnia uczniowie rywalizowali podczas międzynarodowego turnieju strzeleckiego.

Zagraniczni partnerzy byli pod wrażeniem polskiej gościnności, organizacji oraz życzliwości, jaką otrzymali podczas wizyty w naszym kraju.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w zorganizowaniu pobytu naszych projektowych partnerów, a w szczególności rodzicom, ponieważ bez ich wsparcia nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu.

Kolejnym etapem jest spotkanie w Belgii, gdzie uczniowie naszej szkoły udadzą się w styczniu 2018 roku.

Projekt jest wspófinansowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ za pośrednictwem Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji.

Materiał: Izabela Kraińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)