Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
15 maja 2017

Goście z Turcji, Belgii i Hiszpanii w Nakle. Szkoły wspólnie realizują projekt

fot. Izabela Kraińska

fot. Izabela Kraińska

W dniach 08.05-12.05.2017 gościliśmy w Gimnazjum nr 4 w Nakle uczniów oraz nauczycieli #ze szkół partnerskich uczestniczących w międzynarodowym projekcie ”Being voices, not echoes. Peer mediation through the XXI century school” w ramach programu Erasmus plus.

Było to drugie spotkanie projektowe. W styczniu uczniowie z naszej szkoły byli w Hiszpanii, gdzie uczestniczyli w zajęciach dotyczących mediacji rówieśniczych. Tematem spotkania w Polsce była koegzystencja w grupie rówieśniczej.

Uczestników projektu powitał burmistrz Miasta i Gminy, pan Sławomir Napierała oraz dyrektor Gimnazjum nr 4, pani Małgorzata Kwaśniewska. Następnie, po krótkim programie artystycznym, uczniowie wraz z nauczycielami zwiedzili szkołę i udali się na zajęcia związane z projektem. Cały czas uczniowie posługiwali się językiem angielskim.

W programie nie zabrakło także czasu na poznanie naszej kultury. Goście zwiedzili Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle, poznali bogatą historię Nakła nad Notecią, jak również mogli podziwiać piękną przyrodę z pokładu statku „Łokietek”. Ponadto zobaczyli Gdańsk wraz z Westerplatte oraz Toruń, gdzie po raz pierwszy w życiu piekli pierniki. Goście spacerowali także po molo w Sopocie. Ostatniego dnia uczniowie rywalizowali podczas międzynarodowego turnieju strzeleckiego.

Zagraniczni partnerzy byli pod wrażeniem polskiej gościnności, organizacji oraz życzliwości, jaką otrzymali podczas wizyty w naszym kraju.

Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w zorganizowaniu pobytu naszych projektowych partnerów, a w szczególności rodzicom, ponieważ bez ich wsparcia nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu.

Kolejnym etapem jest spotkanie w Belgii, gdzie uczniowie naszej szkoły udadzą się w styczniu 2018 roku.

Projekt jest wspófinansowany przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+ za pośrednictwem Funduszu Rozwoju Systemu Edukacji.

Materiał: Izabela Kraińska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)