Dziś mamy 11 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2020

Góra Grosza w Krzywoustym. Zebrano 953,21 zł

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego bardzo chętnie włączają się w akcje charytatywne. Ofiarowując swój# czas, zaangażowanie i środki finansowe przyczyniają się do poprawy jakości życia ludzi i zwierząt boleśnie doświadczonych przez los.

Góra Grosza to ogólnopolska akcja, która od 20 lat wspiera dzieci w trudnej sytuacji rodzinnej. W dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku zorganizowana została kolejna edycja. I Liceum Ogólnokształcące ochoczo włączyło się do zbiórki. Podsumowanie akcji zajęło wiele godzin spędzonych na segregacji nominałów, liczeniu monet, pakowaniu i ważeniu paczek. Zebrano imponujące 80 kg monet, które miały równowartość 953,21 zł!
Pieniądze zostały przekazane Towarzystwu Nasz Dom, które przeznacza je na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.
Nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest uświadomienie młodym ludziom, że choć jeden grosz nic nie może zmienić, to uzbierana Góra Grosza może przyczynić się do powstania wielu inicjatyw na rzecz dzieci. Akcja jest lekcją empatii, zrozumienia oraz tolerancji.
Organizatorem akcji na terenie szkoły był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem mgr Romaną Jelińską.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w tegoroczną edycję Góry Grosza.


Materiał: Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)