Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2022

Głośne czytanie dzieciom. Rozpoczęli cykl spotkań

fot. powierzone

fot. powierzone

W poniedziałek 28 listopada rozpoczęliśmy w Filii bibliotecznej w Potulicach cykl spotkań dla przedszkolaków miejscowego Zespołu Szkół #Szkolno-Przedszkolnych im. Dzieci Potulic. Spotkania będą poświęcone głośnemu czytaniu dzieciom.

W tym miesiącu czytaliśmy książkę pt. „Pani Zima”. Bajka opowiada o pochwale pracowitości i napiętnowaniu lenistwa. Jedna z sióstr piękna, uczciwa i nieobojętna na los innych, otrzymała nagrodę za pracowitość w postaci złotych monet. Druga siostra kierująca się wyłącznie własnym egoizmem została przez Panią Zimę ukarana.

Dzieci doskonale zrozumiały morał bajki i odpowiedziały na zadane pytania. Następne potkanie z przedszkolakami odbędzie się już w grudniu.

Materiał: Sandra Pruska / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Znaczny wzrost liczby studentów z Ukrainy. Najnowszy raport OPI

Ośrodek Przetwarzania Informacji (OPI) opublikował #na portalu RAD-on najnowszy raport „Cudzoziemcy na uczelniach w Polsce”. Publikacja ta zawiera dane za rok akademicki 2022/2023. Tym razem najnowszą edycję raportu ekspertki i eksperci z Laboratorium Baz Danych i Systemów Analityki Biznesowej w OPI uzupełnili o dodatkowy rozdział dotyczący studentów z Ukrainy. Agresja Rosji na naszego sąsiada spowodowała wzrost liczby ludności pochodzenia ukraińskiego w Polsce, co wpłynęło także na zainteresowanie cudzoziemców ofertą edukacyjną polskich uczelni. W roku akademickim 2022/2023 liczba studentów z Ukrainy wzrosła aż o ponad 12 119 osób. Jest ich już obecnie 48 150 osób.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)