Dziś mamy 27 maja 2020, środa, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Głośne czytanie. Dzieci ze wzruszeniem słuchały opowiadań

fot. pow.

fot. pow.

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 zakończyło się Głośne Czytanie. Akcja czytania# realizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i jest już od lat kontynuowana w naszej bibliotece bez względu na czas i okazję.

Czytanie na głos drugiej osobie służy pogłębianiu relacji z nią, między innymi poprzez dyskusję na temat przeczytanej książki , rozmowę o wartościach jakie daje nam wspólne czytanie i emocjach , które temu towarzyszą. Tym razem na wspólnym czytaniu gościliśmy przedszkolaków. Z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o „Pająku Patryku”, włochatej pacynce , która zamieszkała na kartach książki .Poznały jego krainę i świat pełen przyjaciół owadów. Wspólna zabawa z pająkiem Patrykiem dała dzieciom wiele radości; łaskotały pająka w nogi i pomagały mu skoczyć jak najwyżej aby mógł wygrać wyścig i dobiec do celu. Wiele emocji dała też dzieciom opowieść o Skarpetkowym Potworze i innych postaciach z książki Doroty Schrammek, dzięki którym dzieci zrozumiały dlaczego warto sprzątać, wierzyć w siebie i nie kłamać. Ze wzruszeniem wysłuchały też opowiadania Katji Reider i Sabine Kraushaar „Uśmiechnij się Misiu”, opowieści o przyjaźni , która zakończyła nasze spotkania. Wszystkie dzieci obiecały szybki powrót do biblioteki wraz ze swoimi rodzicami aby wypożyczyć inne wspaniałe książeczki , które miały okazję obejrzeć i które czekają na nie w bibliotece.

Materiał: Iwona Pieta PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)