Dziś mamy 13 listopada 2019, środa, imieniny obchodzą:

18 października 2019

Głośne czytanie. Dzieci ze wzruszeniem słuchały opowiadań

fot. pow.

fot. pow.

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 zakończyło się Głośne Czytanie. Akcja czytania# realizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” i jest już od lat kontynuowana w naszej bibliotece bez względu na czas i okazję.

Czytanie na głos drugiej osobie służy pogłębianiu relacji z nią, między innymi poprzez dyskusję na temat przeczytanej książki , rozmowę o wartościach jakie daje nam wspólne czytanie i emocjach , które temu towarzyszą. Tym razem na wspólnym czytaniu gościliśmy przedszkolaków. Z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o „Pająku Patryku”, włochatej pacynce , która zamieszkała na kartach książki .Poznały jego krainę i świat pełen przyjaciół owadów. Wspólna zabawa z pająkiem Patrykiem dała dzieciom wiele radości; łaskotały pająka w nogi i pomagały mu skoczyć jak najwyżej aby mógł wygrać wyścig i dobiec do celu. Wiele emocji dała też dzieciom opowieść o Skarpetkowym Potworze i innych postaciach z książki Doroty Schrammek, dzięki którym dzieci zrozumiały dlaczego warto sprzątać, wierzyć w siebie i nie kłamać. Ze wzruszeniem wysłuchały też opowiadania Katji Reider i Sabine Kraushaar „Uśmiechnij się Misiu”, opowieści o przyjaźni , która zakończyła nasze spotkania. Wszystkie dzieci obiecały szybki powrót do biblioteki wraz ze swoimi rodzicami aby wypożyczyć inne wspaniałe książeczki , które miały okazję obejrzeć i które czekają na nie w bibliotece.

Materiał: Iwona Pieta PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)