Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 sierpnia 2023

"Geologia w Obiektywie 2023”. Do konkursu można zgłosić pięc fotografii

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Do 11 sierpnia można przesyłać zgłoszenia w konkursie #Ministerstwa Klimatu i Środowiska „Geologia w Obiektywie 2023”. Do udziału w przedsięwzięciu w sposób szczególny zachęcamy uczniów, którzy podczas roku szkolnego odkrywali bogactwo przyrodnicze naszego kraju w ramach programu „Poznaj Polskę”.

Założenia konkursu

W konkursie zostaną nagrodzone fotografie ukazujące piękno i różnorodność polskiego krajobrazu geologicznego. Nadesłane zdjęcia powinny przedstawiać w szczególności:

  • współczesne procesy geologiczne,
  • obiekty geoturystyczne,
  • pomniki przyrody nieożywionej oraz obiekty przemysłu górniczego (kopalnie, zakłady przetwórcze) lub przykłady miejsc będących wykorzystaniem surowców mineralnych.

Do konkursu można zgłosić maksymalnie pięć fotografii, które nie były wcześniej publikowane i zgłaszane w innych konkursach.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie oraz niepełnoletnie (za zgodą rodzica lub opiekuna).

Zasady oceniania zdjęć

Oceny nadesłanych prac dokona jury, biorąc pod uwagę technikę ich wykonania, oryginalność, kreatywność, wrażenia artystyczne oraz zgodność z oznaczoną kategorią.

Fotografie, jako załącznik, należy przesłać drogą elektroniczną do 11.08.2023 r. na adres e-mail: konkurs.geologia@mos.gov.pl, w tytule maila wpisując: „Konkurs fotograficzny – Geologia w obiektywie 2023”.

Dla każdej fotografii należy oddzielnie wskazać wyraźnie jej tytuł oraz załączyć jej opis zawierający datę oraz miejsce wykonania.

Dodatkowych informacji udziale Departament Nadzoru Geologicznego i Polityki Surowcowej, e-mail: konkurs.geologia@mos.gov.pl, tel.: + 22 369 20 25.

Zapraszamy do udziału!

Materiał: Ministerstwo Edukacji i Nauki

Oceń artykuł: 9 9
Pliki do pobrania
Geologia w obiektywie 2023 - Załącznik nr 2.docx
Geologia w obiektywie 2023 - Załącznik nr 1.docx
Geologia w obiektywie 2023 - Załącznik nr 3.docx
Geologia w obiektywie 2023 - Załącznik nr 5.docx
Geologia_w_obiektywie_2023_-_regulamin (1).pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Szkolenie z HACCP
59PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
0

Zmiana przepisów. Nowe normy handlowe w odniesieniu do jaj

28 listopada 2023 roku straciło moc rozporządzenie #Komisji (WE) nr 589/2008 z dnia 23 czerwca 2008 roku ustanawiające szczegółowe zasady wykonywania rozporządzenia Rady (WE) nr 1234/2007 w sprawie norm handlowych w odniesieniu do jaj (Dz. Urz. L 163 z 24.06.2008 r., str. 6 ze zm.).

(czytaj więcej)
0

Fałszywy obraz szopa. Inwazyjny gatunek obcy

Szop pracz należy do inwazyjnych gatunków obcych (IGO), które stanowią jedno z największych #zagrożeń dla rodzimej różnorodności biologicznej. Jednak brak wiedzy w tym zakresie i pozornie przyjazny wizerunek zwierzęcia sprawia, że we współczesnej kulturze masowej traktowany jest jak maskotka. A to fałszywy obraz szopa.

(czytaj więcej)
0

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa. Podsumowanie wsparcia

Program Operacyjny #Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ), współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (Fund for European Aid to the Most Deprived – FEAD) to łącznie 9 Podprogramów realizowanych w latach 2014-2023.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)