Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lipca 2022

Geograficzne wędrówki po krajobrazach Polski. Konkurs rozstrzygnięty

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

Pod koniec czerwca br. dla uczniów klas piątych #Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Nakle zorganizowano konkurs przedmiotowy pt. „Geograficzne wędrówki po krajobrazach Polski”

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do poszerzania i pogłębianie swojej wiedzy z zakresu geografii Polski oraz rozbudzenie ciekawości poznawczej.

Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat geografii fizycznej i społeczno – ekonomicznej, walorów turystycznych, zabytków oraz osobliwości charakterystycznych dla poszczególnych regionów Polski.

Wśród uczestników konkursu najlepsi okazali się:
Emil Dobosz z kl. Vc – I miejsce
Antoni Kawka z kl. Vc – II miejsce
Inga Wiśniewska z kl. V b – III miejsce.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 22 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)