Dziś mamy 9 grudnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

02 grudnia 2019

Geo – Planeta w Krzywoustym. Uczniowie rozwiązywali zadania konkursowe

fot. Andrzej Kinderman

fot. Andrzej Kinderman

Ciekawą rozrywką umysłową, a jednocześnie sprawdzianem wiedzy i umiejętności #geograficznych jest Ogólnopolski Konkurs Geograficzny „Geo – Planeta”.

W tegorocznej edycji w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego  w Nakle nad Notecią do konkursu zgłosiła się grupa 24 uczniów reprezentujących wszystkie poziomy kształcenia. We wtorek 26 listopada 2019 r. młodzi geografowie rozwiązywali zadania konkursowe składające się testu jednokrotnego wyboru (zawierającego 30 pytań) oraz części opisowej.

Młodzież musi uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki konkursu „Geo – Planeta” znane będą dopiero w drugim semestrze obecnego roku szkolnego, ale już teraz życzymy sukcesów wszystkim młodym geografom.

Uczestnictwo w konkursie przyczyniło się do popularyzacji i pogłębienia wiedzy z zakresu geografii fizycznej, regionalnej i społeczno-ekonomoicznej oraz kartografii. Młodzież do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana.

Materiał: Andrzej Kinderman

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)