Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

29 czerwca 2020

Gdzie najwyższa frekwencja w wyborach? A gdzie najniższa?

W województwie kujawsko-pomorskim frekwencja w niedzielnych wyborach wyniosła# 61,03%. Sprawdzamy, jaka była frekwencja w poszczególnych gminach powiatu nakielskiego.

We wczorajszych wyborach prezydenckich w powiecie nakielskim na 65 tys. 792 osoby uprawnione do głosowania,  38 tys. 438 osób oddało prawidłowo głos na kartach wyborczych.

Frekwencja w wyborach Prezydenta RP w powiecie nakielskim wyniosła 58,42% procent. Spośród wszystkich gmin naszego powiatu najwyższą frekwencję odnotowano w gminie Nakło – 60,46%, a najniższą w gminie Kcynia na poziomie 55,12%.

W gminie Szubin również ponad połowa uprawnionych do głosowania mieszkańców poszła w niedzielę do urn. Odnotowano tutaj frekwencję na poziomie 59,40%. Pozostałych gminach powiatu nakielskiego frekwencja wyniosła następująco: gm. Sadki - 55,81%, gm. Mrocza - 55,58%.

Oceń artykuł: 4 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 4 (8)

  Janek18, w dniu 29-06-2020 11:57:52 napisał:

  A czyli nie będzie nowego wozu dla osp w gminie Kcynia ?

  odpowiedz

  • 4 (28)

  koczkodan, w dniu 29-06-2020 13:51:12 napisał:

  no pewnie, że nie. "Wóz strażacki" to manipulacja ze strony rządzących, którzy takimi chwytami kupują głosy nieogarniętych ludzi. Z całym szacunkiem, ale wystarczy zobaczyć, kto głosował na elektorat PIS (ludzie ze stosunkowo niskim wykształceniem)

  odpowiedz

  • -7 (7)

  Monika, w dniu 30-06-2020 22:57:58 napisał:

  Ja głosowałam i będę głosować na PIS a mam wyższe wykształcenie i fajna prace. Zatem oddałam w całości argument ze na PiS głosują ludzie z niskim wykształceniem. Moi znajomi tez głosowali na PiS i są wyksztalconymi ludzmi na poziomie.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (0)

  żyro, w dniu 01-07-2020 20:01:59 napisał:

  a gdzie są dane z poszczególnych komisji w gminie?

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Nowoczesny styl
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Sprzedaż opon
Makijaż ślubny
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)