Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

07 lutego 2020

Garstka osób na zebraniu. Omówiono istotne sprawy

fot. MM

fot. MM

5 lutego 2020 roku w jednej z sal I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle zorganizowano zebranie# sprawozdawcze Samorządu Mieszkańców nr 5. Jakie tematy poruszono?

Zebranie rozpoczęła przewodnicząca SM nr 5 Katarzyna Krzoska. Która powitała zaledwie 7 przybyłych mieszkańców oraz zaproszonych gości: zastępcę burmistrza Nakła Krzysztofa Błońskiego, komendanta straży miejskiej Romana Frąckowiaka oraz dzielnicowego mł. asp. Macieja Mroza. Po odczytaniu szczegółowego sprawozdania z działalności zarządu w roku 2019 oraz planach organizacji różnego typu przedsięwzięć w roku bieżącym, o zabranie głosu poproszony został Krzysztof Błoński, który w swoim przemówieniu odniósł się do realizowanych już przez gminę inwestycji, takich jak prace na ul. Długiej czy budowa Park&Ride.

Mieszkańcy mieli sporo pytań do zastępcy burmistrza, które dotyczyły m.in. możliwości naprawy chodników na ul. Powstańców Wielkopolskich, budowy wiaty przystankowej na ul. Jackowskiego, a także konieczności zamontowania progów zwalniających na jednym z odcinków ul. Gimnazjalnej. Sporą część dyskusji poświęcono także kwestii odpowiedniego informowania mieszkańców o planowanych zebraniach oraz działaniach Samorządu Mieszkańców, jak i również problemu związanego z zachowaniem młodzieży uczęszczającej do miejscowych szkół. – Młodzież podczas przerwy opuszcza teren szkoły i przesiaduje czy to pod blokiem na ul. Gimnazjalnej, czy też pod sklepem Pepco. Mało tego, że wyrażają się w sposób wulgarny, to jakakolwiek próba zwrócenia im uwagi nie przynosi żadnego skutku. Na domiar złego palą w tych miejscach papierosy – zauważyła jedna z mieszkanek SM nr 5.

Podczas zebrania ważną kwestię poruszył mł. asp. Maciej Mróz, odnosząc się do słabego oświetlenia przejść dla pieszych. – Przeprowadziliśmy kilkadziesiąt kontroli i niestety, ale w Nakle stwierdzono łącznie 63 nieprawidłowości – poinformował dzielnicowy.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (17)

  to ja, w dniu 07-02-2020 10:48:12 napisał:

  a kto by chciał słuchac tych pierduł i przechwałe w kołko przez trzy lata o budowie parkingu.

  odpowiedz

  • 6 (20)

  obserwatore, w dniu 07-02-2020 11:34:09 napisał:

  Teraz widać jakie pustaki mieszkają w Nakle . Natomiast pretensje o wszystko co jest robione mają właśnie osoby olewające takie spotkania . To jest już obrzydliwe.

  odpowiedz

  • 2 (6)

  4204, w dniu 07-02-2020 20:39:58 napisał:

  Proponuję kontaktować się z mieszkańcami przez internet - najlepiej - Facebook, i inne Instra...coś tam! ~"O tempora, o mores!"

  odpowiedz

  • 1 (7)

  amabo, w dniu 08-02-2020 11:32:16 napisał:

  A co ku..a mieszkancow ul. np. Krzywoustego interesuje ul. Długa lub jakis parking pod market. Błoński musi cos mówic ,bo jednak etat ma. Wstyd jeszcze dwów zastepców .Teraz okazja jeden od palenia w piecach i jeszcze od parkingów nie ma.

  odpowiedz

  • -2 (2)

  Niestety mieszkaniec, w dniu 09-02-2020 00:07:29 napisał:

  Jak w tym Nakle śmierdzi to jest masakra czujniki na bordowo A te błazny zajmują się bzdurami A tu nie ma czym oddychać

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Usta - powiekszanie
Nowoczesny styl
Elzab Zeta
sugerowana cena producenta: 2816,70PLN
Budowa magazynów
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Zabiegi dla panów
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)