Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

09 listopada 2018

XXVIII Olimpiada Wiedzy Rolniczej. Wiemy, kto ma największą wiedzę

fot. MN

fot. MN

Dnia 8 listopada 2018r. w MGOKiR w Mroczy odbyła się XXVIII edycja Olimpiady Wiedzy Rolniczej.

W konkursie mogli wziąć udział właściciele gospodarstw rolnych oraz osoby gospodarujące z rodzicami, posiadający grunty rolne na terenie województwa. Startować mogli również rolnicy prowadzący własną, dodatkową działalność w ramach gospodarstwa w wieku od 18-40 lat. Łącznie z 19 powiatów walczyło ok 400 osób.

Konkurs obejmował zagadnienia z szeroko pojętego rolnictwa, począwszy od produkcji zwierzęcej przez roślinność, przedsiębiorczość czy zagadanienia dotyczące BHP. Uczestnicy mieli godzinę na rozwiązanie testu. Do konkursu zgłosiło się 24 chętnych z powiatu nakielskiego.

W skład komisji konkursu wchodzili: przewodniczący komisji i przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Nakle Tomasz Kokoszewski, kierownik referatu Rolnictwa Gospodarki Nieruchomościami i Ochrony Środowiska Waldemar Chudzik oraz Jarosław Okonek.
Po konkursie w oczekiwaniu na wyniki, uczestnicy wysłuchali wykładu pt. „Rola Pszczół w Rolnictwie Polskim”, który wygłosili pszczelarze Iwona Pakulska i Sławomir Zgliński.

Pierwsze trzy miejsca zajęli:

I miejsce - Wojciech Holec z Trzeciewnicy
II miejsce -Tomasz Sadowski z Trzeciewnicy
III miejsce - Mateusz Plener z Suchar

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 22 listopada 2018r. w Przysieku, przeszedł Wojciech Holec. Spośród 19 finalistów, tylko 5 osób z najlepszymi wynikami przejdzie do ostatecznej rundy, w której będą odpowiadać ustnie na zadawane pytania.

Organizatorem Olimpiady Wiedzy Rolniczej jest Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie.

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (0)

  Rolnik , w dniu 11-11-2018 00:14:41 napisał:

  Gratulacje dla wszystkich uczestników :)

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Śmieszek, w dniu 12-11-2018 08:38:47 napisał:

  No dobrze artykuł jest na SZUBIN24, więc mam pytanie: jacy rolnicy z Gminy Szubin brali udział? Ilu konkretnie? Proszę wymienić z imienia i nazwiska. Będą czuli się wyróżnieni ;)

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Stół z blatem szklanym + krzesła
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)