Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

20 listopada 2017

Zwycięstwo Womix-u nad Kołobrzegiem. Siatkarze zajmują piąte miejsce w tabeli

18 listopada Womix NTS Trójka Nakło rozegrał swoje kolejne spotkanie w ramach II ligi #pierwszej grupy PZPS, tym razem do Nakła przyjechał UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg. Nakielanie zwyciężyli po tie- breaku 3:2. Był to już to trzeci zwycięski tie-break dla NTS-u w tym sezonie.

W I secie nakielanie rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 8:4. Goście z Kołobrzegu nie potrafili skutecznie zakończyć ataku, natomiast NTS wykorzystywał kontrataki i powiększał swoją przewagę (15:9). Do końca seta Womix kontrolował przebieg i pewnie wygrał tę partię do 14.

W drugiej odsłonie role się odwróciły i to goście z Kołobrzegu zaczęli od wysokiego prowadzenia 3:8. Nakielanie stracili swoją skuteczność i popełniali dużo własnych błędów własnych (12 pkt), co przełożyło się na coraz wyższe prowadzenie gości 11:18. Podopieczni trenera Pankiewicza zagrali bardzo skutecznie do końca seta i mogli się cieszyć ze zwycięstwa w II secie do 17.

Początek trzeciej partii należał do siatkarzy z Kołobrzegu - zaczęli od prowadzenia 3:6. NTS odrobił straty i nawet wyszedł na pierwsze prowadzenie w tym secie 8:7. Kolejne pięć akcji należało do Womix-u, dzięki mocnej i skutecznej zagrywce Patryka Kurowskiego (2 asy). Było już 13:8. Goście z Kołobrzegu mieli problemy ze swoją skutecznością na siatce, co dało nakielanom wyjście na wyższe prowadzenie w tym secie 20:10. Do końca nic się nie zmieniło i Womix pewnie wygrał do 16.

W czwartej partii do stanu 11:11 trwała walka punkt za punkt. Lepszy okres gry gości sprawił, że to oni wyszli po raz pierwszy na dwupunktowe prowadzenie w tym secie. Było już 14:17 dla Kołobrzegu. Trener Kacper Zieliński wziął czas dla drużyny. Po powrocie na parkiet NTS zdobył 4 punkty z rzędu i wyszedł na prowadzenie 18:17. Nakielanie poczuli, że mogą wygrać tego seta i dobrą grą zwiększyli swoją przewagę do 3 punktów (21:18). Kołobrzeg doprowadził do remisu 21:21. Do końca seta trwała walka o każdy punkt. Od stanu 27:27 dwa punkty zdobył UKS i o zwycięstwie w całym meczu musiał zadecydować tie-break. Warto dodać, że goście w tym secie popełnili zaledwie 5 własnych błędów.

W decydującym piątym secie, dzięki mocnej zagrywce Mateusza Wołowicza, Womix zaczął od prowadzenia 6:2. Po zmianie stron było już 8:4 dla nakielan. Do końca seta NTS nie oddał prowadzenia i pewnie wygrał, głównie za sprawą dużej skuteczności na siatce - aż 11 punktów z ataku.

MVP meczu: Dominik Zieliński (WOMIX NTS Trójka Nakło)

Po meczu Trener Kacper Zieliński powiedział: „Kolejne zwycięstwo, z którego jesteśmy zadowoleni. Szkoda, że znowu tracimy punkt, który naprawdę był w naszym zasięgu, ponieważ w 4 secie, wygrywaliśmy już trzema punktami, ale myślę, że wynika to z braku ogrania. Jestem pewny, że jak nabierzemy jeszcze trochę doświadczenia meczowego, to nasza gra nie będzie tak falowała. Przy okazji chciałem podziękować kibicom za przybycie i doping naszej drużyny. Z meczu na mecz jest was coraz więcej, co nasz bardzo cieszy i daje niesamowitego kopa w trudnych momentach. Dziękujemy."

WOMIX NTS Trójka Nakło – UKS OPP Powiat Kołobrzeski Kołobrzeg 3:2 (25:14, 17:25, 25:16, 27:29, 15:10)

WOMIX: Wołowicz Mateusz (6), Kozłowski Wojtek(kpt) (13), Dominik Zieliński (19), Marchenko Denys (16), Świtalski Maciej (8), Zieliński Piotr (8), Mateusz Kiersznicki (L) oraz Kurowski Patryk(2), Kuba Majewski, Baran Krzysztof i Waldemar Wnuk.

Po I rundzie WOMIX NTS Trójka Nakło zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów.

Za tydzień 25 listopada Womix NTS Trójka Nakło zacznie rundę rewanżową. Do Nakła przyjedzie zespół Wilki Wilczyn. W I rundzie nakielanie wygrali w Wilczynie 3:2. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków siatkówki. Początek spotkania o godzinie 18:00 w hali ZS-P nr 3 w Nakle.