Dziś mamy 7 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2019

Wyjątkowy wykład dla UTW! „Wyspa wsparcia dla osób w jesieni życia”

fot. Lidia Bembnista

fot. Lidia Bembnista

To kolejny raz, kiedy w jedno popołudnie zamiast jednego wykładu odbyły się dwa.

Podczas pierwszego z nich, słuchacze wysłuchali tematu  „Wyspa wsparcia dla osób w jesieni życia”, którego prelegentką była  Krystyna Wegner-Kowalska – psycholog. Pani Krystyna, opowiedziała o procesach starzenia się , aktywnościach jakie powinno podejmować się w starszym wieku oraz życiu na emeryturze. 

Podczas drugiego wykłady dla nakielskich słuchaczy zaprezentował się Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy UKW w Bydgoszczy w spektaklu estradowym pt. ”Liliowy kapelusz”, którego autorką była Renata Repińska. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium otrzymanego od Prezydenta Miasta Rafała Bruskiego.

materiał: Lidia Bembnista

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 10 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)