Dziś mamy 13 grudnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Wszystko zaczyna się w głowie i sercu. O podróżach z Martiną Zawadzką

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

„Świat jest jak książka, ci którzy nie podróżują czytają tylko # jedną stronę” – ta myśl św. Augustyna idealnie opisuje spotkanie z podróżniczką Martiną Zawadzką.

Swoją opowieść rozpoczęła od stwierdzenia, że wszystko zaczyna się w głowie i w sercu. W pewnym momencie, gdy wydawało jej się, że spełnia swoje kolejne wymarzone cele, pomyślała, że czegoś jej brakuje. Stało się to początkiem radykalnego przewartościowania dotychczasowego życia. Tak zaczęła się jej podróż życia.

Swoją przygodę rozpoczęła od Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znalazła się tam z koleżanka, która towarzyszyła jej w pierwszym etapie podróży. Następnie odwiedziła Filipiny i Indonezję, by stamtąd dotrzeć do Australii. Podjęła tam pracę zarobkową, żeby sfinansować dalszą podróż. Kolejnym etapem były Hawaje, Stany Zjednoczone i Meksyk. Cała wyprawa dookoła świata trwała sześć miesięcy.

Opowieściom pani Martiny towarzyszyły zdjęcia i filmiki z podróży. Ukazywały one wspaniałe krajobrazy, błękitne laguny, egzotyczne zwierzęta  tj. miś koala, żółwie czy kangury. Sporą atrakcją było również ukazanie miejscowych mieszkańców, ich życia, obrzędów czy nawet prób śpiewania polskich piosenek.

Po spotkaniu można było nabyć książkę podróżniczki „Dziewięć marzeń”, którą niebawem znajdzie się na półkach nakielskiej biblioteki.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Sprawdź, na co zwrócić uwagę

To, ile niemowlę waży, potrafi powiedzieć bardzo wiele o stanie jego zdrowia i o tym, #czy rozwój maluszka przebiega prawidłowo. Dlatego chcąc w porę zapobiegać ewentualnym problemom zdrowotnym dziecka tak ważne jest, żeby systematycznie kontrolować jego wagę. Porad udziela położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)