Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2019

Wszystko zaczyna się w głowie i sercu. O podróżach z Martiną Zawadzką

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

fot. Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

„Świat jest jak książka, ci którzy nie podróżują czytają tylko # jedną stronę” – ta myśl św. Augustyna idealnie opisuje spotkanie z podróżniczką Martiną Zawadzką.

Swoją opowieść rozpoczęła od stwierdzenia, że wszystko zaczyna się w głowie i w sercu. W pewnym momencie, gdy wydawało jej się, że spełnia swoje kolejne wymarzone cele, pomyślała, że czegoś jej brakuje. Stało się to początkiem radykalnego przewartościowania dotychczasowego życia. Tak zaczęła się jej podróż życia.

Swoją przygodę rozpoczęła od Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Znalazła się tam z koleżanka, która towarzyszyła jej w pierwszym etapie podróży. Następnie odwiedziła Filipiny i Indonezję, by stamtąd dotrzeć do Australii. Podjęła tam pracę zarobkową, żeby sfinansować dalszą podróż. Kolejnym etapem były Hawaje, Stany Zjednoczone i Meksyk. Cała wyprawa dookoła świata trwała sześć miesięcy.

Opowieściom pani Martiny towarzyszyły zdjęcia i filmiki z podróży. Ukazywały one wspaniałe krajobrazy, błękitne laguny, egzotyczne zwierzęta  tj. miś koala, żółwie czy kangury. Sporą atrakcją było również ukazanie miejscowych mieszkańców, ich życia, obrzędów czy nawet prób śpiewania polskich piosenek.

Po spotkaniu można było nabyć książkę podróżniczki „Dziewięć marzeń”, którą niebawem znajdzie się na półkach nakielskiej biblioteki.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

materiał: Mariusz Skoczek/PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)