Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

18 grudnia 2016

Womix przełamał złą passę. To drugie zwycięstwo w II lidze

Dopiero drugie zwycięstwo odniósł zespół Womix NTS Trójka Nakło przed własną #publicznością. W sobotę nakielscy siatkarze pokonali Espadon Szczecin 3:2.

Espadon rozpoczął mecz od dwóch udanych kontrataków. NTS odpowiedział atakiem ze środka Michała Gróeckiego i dobrymi atakami ze skrzydeł. Wyrównana gra utrzymała się do stanu 10:9 i 11:10 dla gospodarzy. Od tego momentu Womix zanotował świetną serię 9 akcji z rzędu. Udane ataki Wojciecha Kozłowskiego dwa jego asy serwisowe, trzy bloki Łukasza Blamowskiego i blok Macieja Tomczyńskiego spowodowały, że Szczecin na boisku nie istniał, a przy stanie 20:10 trener gości zmuszony był wziąć drugi czas. Po przerwie Espadon wrócił do dobrej gry, zmniejszył straty (23:15), a w końcówce zanotował nawet 3-punktową serię. Zmniejszyło to jednak tylko romzmiar porażki. NTS wygrał 25:18.

Drugi set to pokaz dobrej gry zawodników obu zespołów. Po wyrównanym początku (5:5) nakielanie odskoczyli na 8:5 i 10:6. Sczecin zmniejszył straty (10:9), ale po serii kończących ataków Łukasza Blamowskiego Womix znów prowadził czterema punktami (15:11). W kolejnych trzech akcjach NTS stracił punkty po własnych błędach i wygrywał już tylko 15:14. Do końca seta żaden z zespołów nie osiągnął już większej niż dwupunktowej przewagi. Nakło miało piłkę setową przy stanie 24:23, ale Espadon obronił ją. Po ładnej grze obu stron na przewagi ostatecznie triumfowali goście wygrywając 31:29.

Trzeci set przepełniony był emocjami. Do gry niestety włączyli się sędziowie, a swoimi decyzjami często podgrzewali emocje na hali. Gospodarze od początku tej odsłony systematycznie budowali przewagę, by w połowie seta prowadzić 13:9. Po kilku kontrowersjach na boisku nakielscy siatkarze zanotowali słabszy okres gry, a Szczecin objął prowadzenie (13:14). Po czasie NTS dwa udane ataki Macieja Tomczyńskiego i błędy gości dały nakielanom prowadzenie 18:14, które utrzymało się do końca seta.

Do stanu 16:16 w czwartym secie oba zespoły grały bardzo skutecznie. Od tego momentu Espadon trzykrotnie zagrał skutecznie blokiem, a po błędzie własnym gospodarzy wyszedł na prowadzenie 20:16 i nie oddał go do końca seta.

W tie-breaku do stanu 7:7 na tablicy 7-krotnie widniał remis. Przy zmianie stron goście prowadzili 8:7. Skuteczne ataki Blamowskiego i Kozłowskiego wyprowadziły NTS na 9:8, a po błędzie gości przy stanie 10:8 trener ze Szczecina poprosił o czas. Po powrocie na parkiet oba zespoły zagrały punkt za punkt i dzięki skutecznej grze NTS wygrał do 12.

Womix NTS Trójka Nakło - KS Espadon II Szczecin 3:2 (25:18, 29:31, 25:20, 21:25, 15:12)

Womix: Wojciech Kozłowski, Maciej Tomczyński, Mateusz Wołowicz, Łukasz Blamowski, Michał Górecki, Karol Sowiński, Jakub Czerwiński oraz Adrian Giers, Mateusz Kiersznicki, Waldemar Wnuk, Kacper Zieliński, Tomasz Marach.

Espadon: Zapaśnik, Małecki, Kadiuk, Kowalonek, Bukowski, Śląski, Markiewicz, Orłowski, Bartnik, Sobkowiak, Ostrowski, Pabisiak.

Siatkarzy czeka teraz przerwa świąteczno-noworoczna. Kolejny mecz nakielanie zagrają dopiero 14 stycznia - na własnym parkiecie zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk.