Dziś mamy 15 listopada 2018, czwartek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2018

Wakacyjne zajęcia dobiegły końca. Biblioteka zadbała o atrakcje

fot. PiMBP Nakło

fot. PiMBP Nakło

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci zorganizowane od 2 do 13 lipca 2018r. #przez bibliotekę w Trzeciewnicy. Był to czas wspólnych zabaw, kreatywnych zajęć, spotkań z literaturą i niespodzianek.

Wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością wykazały się dzieci podczas zajęć plastycznych pt. „Coś z niczego” i stworzyły z kartonów, krepy i pudełek oryginalne stwory, stworki i potworki oraz ułożyły o nich krótką historię. Zajęcia ph. „Literkowy zawrót głowy” to zabawy z alfabetem polskim, zagadki językowe i kalambury literkowe. Z okazji Dnia Psa dzieci opowiadały o swoich pupilach, odpowiadały na zagadki, których bohaterami były znane bajkowe pieski, a na zajęciach plastycznych wykonały bohatera spotkania. Bawiły się także w bibliotecznego detektywa poszukując książek o pieskach.

Natomiast zajęcia literacko – plastyczne pt. „Lato z wierszami Juliana Tuwima” przypomniały dzieciom najsłynniejsze wiersze poety, a „Cuda i dziwy” były inspiracją do ich zilustrowania. W filii odbywało się również głośne czytanie ph. „Dzieci czytają dzieciom”, a na zajęciach plastycznych „Robótki na każdą okazję” powstały kolorowe sowy. W czasie wakacyjnych spotkań rozmawiano także o zdrowym odżywianiu, a pogadankę wzbogaconą zagadkami i puzzlami, przeprowadziła pani Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

O bezpieczeństwie podczas wakacji i o tym, jak należy się zachować spotykając nieznajomego psa, opowiedzieli nakielscy policjanci. Atrakcją spotkania był policyjny pies - Diego. Wspólnie spędzony czas obfitował w zabawy w bibliotece. Dziękujemy pani Katarzynie Mikołajczak – dyrektorowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej za wypożyczenie chusty animacyjnej. Miłą niespodziankę dzieciom sprawiła pani Krystyna Dawidowicz – sołtys Trzeciewnicy ofiarując słodycze i owoce, za które serdecznie dziękujemy.

materiał: PiMBP Nakło

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa stanu surowego
Sprzedaż opon
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Nowe stylizacje
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
SYPIALNIE
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Meble łazienkowe
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)