Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 lipca 2018

Wakacyjne zajęcia dobiegły końca. Biblioteka zadbała o atrakcje

fot. PiMBP Nakło

fot. PiMBP Nakło

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci zorganizowane od 2 do 13 lipca 2018r. #przez bibliotekę w Trzeciewnicy. Był to czas wspólnych zabaw, kreatywnych zajęć, spotkań z literaturą i niespodzianek.

Wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością wykazały się dzieci podczas zajęć plastycznych pt. „Coś z niczego” i stworzyły z kartonów, krepy i pudełek oryginalne stwory, stworki i potworki oraz ułożyły o nich krótką historię. Zajęcia ph. „Literkowy zawrót głowy” to zabawy z alfabetem polskim, zagadki językowe i kalambury literkowe. Z okazji Dnia Psa dzieci opowiadały o swoich pupilach, odpowiadały na zagadki, których bohaterami były znane bajkowe pieski, a na zajęciach plastycznych wykonały bohatera spotkania. Bawiły się także w bibliotecznego detektywa poszukując książek o pieskach.

Natomiast zajęcia literacko – plastyczne pt. „Lato z wierszami Juliana Tuwima” przypomniały dzieciom najsłynniejsze wiersze poety, a „Cuda i dziwy” były inspiracją do ich zilustrowania. W filii odbywało się również głośne czytanie ph. „Dzieci czytają dzieciom”, a na zajęciach plastycznych „Robótki na każdą okazję” powstały kolorowe sowy. W czasie wakacyjnych spotkań rozmawiano także o zdrowym odżywianiu, a pogadankę wzbogaconą zagadkami i puzzlami, przeprowadziła pani Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

O bezpieczeństwie podczas wakacji i o tym, jak należy się zachować spotykając nieznajomego psa, opowiedzieli nakielscy policjanci. Atrakcją spotkania był policyjny pies - Diego. Wspólnie spędzony czas obfitował w zabawy w bibliotece. Dziękujemy pani Katarzynie Mikołajczak – dyrektorowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej za wypożyczenie chusty animacyjnej. Miłą niespodziankę dzieciom sprawiła pani Krystyna Dawidowicz – sołtys Trzeciewnicy ofiarując słodycze i owoce, za które serdecznie dziękujemy.

materiał: PiMBP Nakło

Oceń artykuł: 9 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Zabieg parafinowy
Metkownica SATO JUDO 26
sugerowana cena producenta: 184,50PLN
Elzab Delta Max E
sugerowana cena producenta: 2950,70PLN
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble łazienkowe
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)