Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2017

Tak świętujemy odzyskanie niepodległości. Relacja z obchodów w Nakle

fot. PM

fot. PM

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Nakle już za nami. Po Mszy św. z #parafii pw. św. Stanisława BiM udano się na nakielski rynek przy dźwiękach orkiestry OSP Nakło.

Ta część uroczystości rozpoczęła się od wciągnięcia flagi państwowej na maszt i odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego. Gości i mieszkańców przywitał oraz okolicznościowe przemówienie wygłosił Starosta Nakielski Tomasz Miłowski. Szczególnie powitał senatora RP Jana Rulewskiego, wicestarostę Andrzeja Kindermana, zastępcę burmistrza Piotra Kalamona, radnych powiatowych, radnych gminnych, ks. proboszcza Tadeusza Michalaka, komendanta KP PSP w Nakle Romana Kłosa, dyrektora ZK Potulice Jarosława Nurkiewicza, żołnierzy I Batalionu Logistycznego „Ziemi Nakielskiej”, poczty sztandarowe, przedstawicieli służb mundurowych, szkół i przedszkoli, sołtysów oraz mieszkańców.

- 11 listopada to nasze wielkie święto narodowe, radosne i pokazujące siłę działania w imię wspólnego dobra. Dzisiaj mija 99. rocznica rozejmu w Compiègne, który zakończył I wojnę światową – mówił. Po wystąpieniu starosty głos zabrał senator RP Jan Rulewski. Następnie Czesław Wiśniewski odczytał list Sekretarza Stanu MON Bartosza Kownackiego.

W dalszej części uroczystości liczne delegacje składały wiązanki pod Pomnikiem Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Kompanię honorową i wartę pod pomnikiem wystawił 1 Batalion Logistyczny "Ziemi Nakielskiej" w Bydgoszczy. Na koniec odśpiewano Rotę przy akompaniamencie orkiestry dętej Ochotniczej Straży Pożarnej z Nakła pod dyrygenturą Pauliny Ocetkiewicz (w zastępstwie kapelmistrza Krzysztofa Marlewskiego). Nad bezpieczeństwem czuwały służby, którym m.in. dziękował Starosta Nakielski.

Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości był festyn niepodległościowy. Odbywały się występy artystyczne, każdy mógł zjeść ciepły posiłek, a także zakupić m.in. wyroby rękodzielnicze.

Oceń artykuł: 18 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (10)

    Internautka, w dniu 11-11-2017 18:23:11 napisał:

    Uroczystość pod względem organizacyjnym + , ale Panowie którzy składali wiązanki i oddawali hołd pomordowanym " w czapkach " na głowie. Stawiam znak ? Pozdrawiam.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (2)
    • 4 (10)

    Laik , w dniu 12-11-2017 07:10:31 napisał:

    Pasjonaci w mundurach dali piękny popis musztry, wielkie brawa. Szacunek dla was, że wkładacie mundury robicie coś dobrego, reprezentujecie nasz region, ale proszę poświęćcie więcej uwagi na naukę musztry. W tym roku była uroczystość pod pomnikiem przy kościele tam dwóch panów również było z waszej grupy i aż miło się ich oglądało a tutaj no cóż...

    odpowiedz

    • 5 (5)

    mery, w dniu 12-11-2017 14:52:04 napisał:

    a mnie sie podobało wszystko, było uroczyscie, a na koniec fajny zespół dał koncert, jestem zadowolona mino, ze strasznie zmarzłam z rodziną ale warto było przyjść, pozdrawiam

    odpowiedz

    • 2 (8)

    sewen, w dniu 12-11-2017 19:11:43 napisał:

    A tego ciula Jasia z senatu to nawet na wiązankę nie stać ,tylko na krzywy ryj-pasożyt

    odpowiedz

    • 0 (4)

    Kumura, w dniu 12-11-2017 20:37:11 napisał:

    Jaki był cel decydentów powiatu zapraszając Rulewskiego to tylko oni sami wiedzą. Postawa z rękoma w kieszeni to wstyd , świadczy to o braku szacunku do władz powiatu a jak mniemam panowie starostowie szukają wzmocnienia stąd senator na rynku.

    odpowiedz

    • -1 (3)

    NSZ, w dniu 13-11-2017 11:43:38 napisał:

    jakie to wszystko plastikowe i nadęte.Od lat to samo. Pomnik na każdą okoliczność (jest na nim nawet ściana poświęcona "wyzwolicielom" ze wschodu. Może się jeszcze przyda SLD na święto rewolucji? ) Jedzcie kiedyś na MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI to zobaczycie jak wygląda prawdziwy patriotyzm polski.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Ramka wodna na zdjęcie
25,90PLN
Usługi pełnienia stanowiska Inspektora Ochrony Danych Osobowych
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)