Dziś mamy 10 lipca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

04 września 2018

Rolnicy na Dniach Pola. Zapoznali się z nowymi odmianami kukurydzy

fot. MM

fot. MM

4 września w Małocinie na polach należących do Gwidona Bembnisty zorganizowano spotkanie w # ramach imprezy pn. „Dni Pola IPG - Polska”.

Wszystkich zaproszonych gości powitał doradca terenowy IGP Polska Tomasz Świstek, który przedstawił najnowszą europejską genetykę mieszańców kukurydzy, rewelacyjnie sprawdzającą się na ziarno, kiszonkę oraz na biogaz. Odmiany te bardzo dobrze radzą sobie zarówno w idealnych warunkach, jak i w trakcie suszy.

Następnie Tomasz Świstek omawiał poszczególne odmiany demo kukurydzy rosnących na polach Gwidona Bembnisty, przedstawiając szczegółowe informacje na ich temat. Przed jedną z odmian kukurydzy rozłożono czerwony dywan, który symbolizował miano „króla promowania”. Odmiana ta spośród wszystkich przedstawionych tego dnia, charakteryzuje się najwyższym plonowaniem na ziarno. Na imprezie obecny był również dr hab. inż. Zbigniew Podkówka, który przedstawił parametry jakościowe kiszonki oraz poinstruował rolników, na jakiej wysokości powinno się kosić kukurydzę. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem w restauracji „Stara Stodoła” w Olszewce.

Oceń artykuł: 7 17

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (7) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (13)

  W szoku, w dniu 04-09-2018 20:18:05 napisał:

  Bardzo fajny pokaz , lubię w nich brać udział chociaż nigdy nie pamietom jak wracam z poczęstunku do domu , taka pizdę mom . Dzięki i do nastepnygo roku .

  odpowiedz

  • 4 (10)

  Rolas, w dniu 04-09-2018 20:34:40 napisał:

  Franek A gdzie gumofilce ? :)

  odpowiedz

  • 3 (9)

  Lucek , w dniu 04-09-2018 20:48:46 napisał:

  Kiedy kolejny etap remontu drogi w stronę Wyrzy ?

  odpowiedz

  • 6 (6)

  Taka_ja, w dniu 04-09-2018 21:18:03 napisał:

  Odmiana demo?! Chyba GMO, które serwuje całemu światu M......o. Ludzie ocknijcie się. Odszukajcie na y... film pt. " Świat według M......o.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Antoni, w dniu 05-09-2018 20:51:17 napisał:

  Fuj, chcą nas truć, to jest GMO!

  odpowiedz

  • 2 (2)

  niko, w dniu 05-09-2018 21:43:53 napisał:

  o ja p.......e zaraz umre z zachwytu nobvla im dac

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Stół z blatem szklanym + krzesła
Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne
Bon upominkowy
Budowa domu pod klucz
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)