Realizacja projektu Erasmus w szkole. Zakwalifikowało się 28 uczniów

fot. pow.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle #nad Notecią od 1 września 2024 r. przystąpił do realizacji projektu Erasmus pt. „Jak być świadomym i szczęśliwym członkiem społeczności europejskiej?"
Projekt o numerze 2024-1-PL-KA122-SCH-000230481 finansowany jest przez Unię Europejską. Zaplanowane działania będą realizowane razem ze szkołą partnerską Gymnasio Platamona. W marcu uczniowie wyjadą do Grecji w celu rozwijania swoich kompetencji z języka angielskiego, kompetencji emocjonalno-społecznych i międzykulturowych oraz nawiązania kontaktów z uczniami i nauczycielami z innego kraju.
17 stycznia 2025 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej do wyżej wymienionego projektu
Celem spotkania komisji było przeanalizowanie zgłoszeń oraz wybór uczestników zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie rekrutacji. Do udziału w projekcie zgłosiło się 39 uczniów z klas siódmych i ósmych. Po przeprowadzeniu procesu selekcji komisja zakwalifikowała 28 uczestników, natomiast 11 osób znalazło się na liście rezerwowej.
Rekrutacja składała się z kilku etapów. W pierwszej części uczniowie przystąpili do testu leksykalno-gramatycznego, który sprawdzał ich umiejętności językowe. Następnie odbyły się rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone przez komisję w składzie:
pani Angelika Sobolewska-Smolińska – nauczyciel języka angielskiego,
pani Anna Kwasigroch – dyrektor szkoły,
pani Iwona Tadych – pedagog szkolny.
Podczas rozmowy uczniowie przedstawiali się, opowiadali o swoich motywacjach do udziału w projekcie oraz odpowiadali na dwa losowo wybrane pytania – wszystko w języku angielskim. Kandydaci wykazali się wysokim poziomem językowym oraz bardzo dobrym przygotowaniem do rozmowy.
Dodatkowo komisja brała pod uwagę średnią ocen za pierwszy semestr, ocenę z zachowania oraz osiągnięcia dodatkowe. Proces rekrutacji przebiegł zgodnie z regulaminem i zasadami uczestnictwa w projekcie.
Lista zakwalifikowanych uczniów oraz lista rezerwowa dostępne są w sekretariacie szkoły. Informację o wynikach przekazano także uczniom i ich rodzicom za pośrednictwem e-dziennika.
Projekt ten to wyjątkowa szansa dla uczniów na rozwój językowy oraz poszerzenie swojej wiedzy na temat europejskiej wspólnoty. Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym i życzymy powodzenia w dalszej realizacji projektu!
Materiał: Agnieszka Jakś-Jankowska / Zespół Szkolno-Przedszkolny
Autor nie wyraża zgody na komentarze
Czytaj również
- Przed młodzieżą nowy rozdział. Uroczyste pożegnanie maturzystów
- Zakończenie roku maturzystów. „To symboliczny moment zamknięcia pewnego rozdziału”
- Uroczyste nadanie sztandaru. Historyczny dzień dla szkoły w Występie
- Pożegnanie tegorocznych absolwentów. To już ostatnia prosta przed maturą!
- Pożegnanie absolwentów w nakielskim liceum. Wyróżniono najlepszych uczniów
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)