Dziś mamy 26 kwietnia 2025, sobota, imieniny obchodzą:

03 lutego 2025

Realizacja projektu Erasmus w szkole. Zakwalifikowało się 28 uczniów

fot. pow.

fot. pow.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Nakle #nad Notecią od 1 września 2024 r. przystąpił do realizacji projektu Erasmus pt. „Jak być świadomym i szczęśliwym członkiem społeczności europejskiej?"

Projekt o numerze 2024-1-PL-KA122-SCH-000230481 finansowany jest przez Unię Europejską. Zaplanowane działania będą realizowane razem ze szkołą partnerską Gymnasio Platamona. W marcu uczniowie wyjadą do Grecji w celu rozwijania swoich kompetencji z języka angielskiego, kompetencji emocjonalno-społecznych i międzykulturowych oraz nawiązania kontaktów z uczniami i nauczycielami z innego kraju.

17 stycznia 2025 roku w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Nakle nad Notecią odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej do wyżej wymienionego projektu

Celem spotkania komisji było przeanalizowanie zgłoszeń oraz wybór uczestników zgodnie z zasadami zawartymi w regulaminie rekrutacji. Do udziału w projekcie zgłosiło się 39 uczniów z klas siódmych i ósmych. Po przeprowadzeniu procesu selekcji komisja zakwalifikowała 28 uczestników, natomiast 11 osób znalazło się na liście rezerwowej.

Rekrutacja składała się z kilku etapów. W pierwszej części uczniowie przystąpili do testu leksykalno-gramatycznego, który sprawdzał ich umiejętności językowe. Następnie odbyły się rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone przez komisję w składzie:

pani Angelika Sobolewska-Smolińska – nauczyciel języka angielskiego,
pani Anna Kwasigroch – dyrektor szkoły,
pani Iwona Tadych – pedagog szkolny.

Podczas rozmowy uczniowie przedstawiali się, opowiadali o swoich motywacjach do udziału w projekcie oraz odpowiadali na dwa losowo wybrane pytania – wszystko w języku angielskim. Kandydaci wykazali się wysokim poziomem językowym oraz bardzo dobrym przygotowaniem do rozmowy.

Dodatkowo komisja brała pod uwagę średnią ocen za pierwszy semestr, ocenę z zachowania oraz osiągnięcia dodatkowe. Proces rekrutacji przebiegł zgodnie z regulaminem i zasadami uczestnictwa w projekcie.

Lista zakwalifikowanych uczniów oraz lista rezerwowa dostępne są w sekretariacie szkoły. Informację o wynikach przekazano także uczniom i ich rodzicom za pośrednictwem e-dziennika.

Projekt ten to wyjątkowa szansa dla uczniów na rozwój językowy oraz poszerzenie swojej wiedzy na temat europejskiej wspólnoty. Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym i życzymy powodzenia w dalszej realizacji projektu!

Materiał: Agnieszka Jakś-Jankowska / Zespół Szkolno-Przedszkolny

Autor nie wyraża zgody na komentarze

Oceń artykuł: 12 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.

(czytaj więcej)
0

Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.

(czytaj więcej)