Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

29 stycznia 2018

POLFLAM Żegluga wygrywa z liderem. Dobrą grą wyróżnił się Bartosz Bajerski

W niedzielę 28 stycznia zespół POLFLAM Żegluga Nakło, występujący w Amatorskiej #Lidze Koszykówki w Bydgoszczy, zmierzył się z dotychczasowym liderem - drużyną NU HOMES Pretendenci.

W drugiej kolejce pierwszej rundy nakielanie przegrali 44:51, ale od tego czasu zanotowali 8 kolejnych zwycięstw. Od początku mecz był bardzo zacięty i wyrównany. Po 10 minutach Żegluga prowadziła zaledwie 2 puntami - 13:11. Dobra obrona w II kwarcie sprawiła, że przeciwnicy byli nieskuteczni. Nakielanie wygrali tę część 24:12 i po połowie spotkania prowadzili już 37:23. Wysokie prowadzenie sprawiło, że w trzeciej kwarcie Nakło spowalniało grę, co jednak nie wyszło na dobre, bo przegrało tę część 4 punktami notując zaledwie 7-punktową zdobycz. W czwartej kwarcie Pretendenci zmniejszyli straty do 3 punktów, ale dobra gra w końcówce spotkania dała Żegludze zwycięstwo 53:46 i awans na pierwsze miejsce w tabeli.

W nakielskim zespole dobrą grą wyróżnił się Bartosz Bajerski, który zdobył 14 punktów trafiając 7 z 11 oddanych rzutów, miał 17 zbiórek, w tym 4 w ataku, 5 przechwytów, asystę i blok.

POLFLAM Żegluga Nakło - NU HOMES Pretendenci 53:46 (13:11, 24:12, 7:11, 9:12)

POLFLAM: Bartosz Bajerski 14(1), Przemysław Masojć 13 (3), Bolesław Sobieszczyk 9, Michał Soszka 7(1), Krzysztof Kamieniarz 4, Michał Nowak 4, Karol Kufel 2, Marcin Wolarz.